Prikaz jedne poruke
Stara 11.3.2011, 22:19   #476
j.radovan
Član
 
Član od: 28.3.2008.
Lokacija: At Your Service
Poruke: 98
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

@Dukes
Kao prvo, nisam razgovarao sa "par autora".
"Vecina u minusu" se odnosilo na filmove.
Evo link na sta sam mislio.
http://www.techdirt.com/articles/201...10310122.shtml

Izrade? Ne. Da bih shvatio kompletno sistem, morao bih da i ja sam budem deo sistema. A gde sam ja to zakljucio od koga kradem? To su drugi (ti) zakljucivali. Problem je sto ja ne "kradem" od nikoga. Posto u oba slucaja nece dobiti nista, ne mogu me ubaciti u lost sale grupu ili grupu onih koji su kupili. Magicni krug .
Ne razumijem. Znas na sta sam mislio kada sam rekao filesharing. Da ponovim. Zasto ja ne bih smeo da koristim tehniku filesharinga u svrhu nabavke sadrzaja zasticenog zakonom o autorskim pravima ako taj sadrzaj koristim u licne svrhe? Ako je tvoj odgovor " zbog zakona", vec sam u predhodnim postovima napisao par primjera u kojima za mene taj zakon ne vazi sta god mislili o tome.
Jeste veoma sirok, ali kada samohranu majku ili studenta osude na milionske kazne zbog 30 pjesama, kako se onda moze nazvati? Velika pravda?
Moj djeda nije bio poznati umjetnik . Ja kao njegov unuk ne bih iskoristavao to sto je uradio dok je bio ziv, prenio on na mene autorska prava ili ne.
Naravno da je zbog novca. Ovde je zarada na prvome mjestu, dok npr. kod albuma neke grupe, prvo mjesto je sama muzika. Zarada dolazi kasnije (mozda nikad). Los ti je pokusaj
j.radovan je offline