tema: TV serije
Prikaz jedne poruke
Stara 22.2.2019, 16:48   #4786
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Не знам, мени су битни квалитетна прича и да су карактери разрађани са добрим дијалозима, акционим сценама и слично. А већина серија једва има буџет за најосновније и одржи гледаност, да не пишем о костимима и ефектима чудовишта, па јел знаш само колико кошта нпр. Бетменов костим (и то никада један) или тек они историјски и све то, то је ненормална сума.

Добар пример је вукодлак. Са буџетом скоро свих продукција, немогуће га је направити, а нпр. у Дневницима вампира, они су то извели да су ефекте додали на издресирано велико куче, што је паметније, него бацати новац на ефекат целог вукодлака, посебно ако се набавља издресиран хаски или чак прави вук.

Е сад замисли колико би коштало да направе таква страшна чудовишта од метар и нешто или да буду потпуно другачији од људи...И hbo се дебело намучио и истрошио са свега не знам ни ја колико минута оних змајева. За остале створове су се лакше снашли јер су имали још само оне шумске створове који су на фору Звезданих стаза и плаве зомбије, све поново у људском облику. Пређи ти преко ефеката и гледај квалитет, мораш тако.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke