Prikaz jedne poruke
Stara 25.2.2010, 1:56   #219
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Навођење туђих дворишта је било у циљу да се стекне шира, интернационална слика. Требало је да се између осталог извуче и логично питање: Ако ће све земље имати домен на своме писму, зашто не бисмо и ми кад већ имамо своје oсoбeно писмо? И зашто не бисмо урадили то што пре (писао сам о проблему Бугарска)?
Dalje, ovo jeste javna rasprava, u kojoj je dozvoljeno da se iznese mišljenje о temi, ali ne i da se vređaju ostali učesnici. Nema glasanja ni zbog odluke Vlade, a ni zbog utrpavanja u tabore, ali koliko vidim to ispade naša pogrešna procena. A ulaznica je bila da se pročita PDF, koji, i dalje vidim, mnogi nisu ni pročitali ili barem razumeli. Ako nešto niste razumeli, tu smo da vam odgovorimo.
I jos nesto - niste ukapirali, iako napisah jos u postu broj 4 u ovoj temi, da je vec nalozeno da RNIDS krene sa organizovanjem javne rasprave za ime dodatnog domena na cirilici, koja ce i kod nas na forumu krenuti za koji dan. RNIDS ima ideju i zadatke od Vlade (pa i ICANN-a) kako to sve da realizuje, ali ocekuje i od nas siroku podrsku za to. Tada ce biti i glasanja, jer vec postoje ideje kako da glasi skracenica, a vecinu njih sam i ja preneo.
Ajde da zastanemo za trenutak, po svemu sudeci, nisu samo vase poruke u pitanju, dolazi se do utiska da se cirilicni domen svakako uvodi.

Da li gresim?!

EDIT: Jedan znacajan deo poruke pre moje, znajuci forumase itd., se trebao pojaviti jos na prvoj strani!
Eddy je offline