Prikaz jedne poruke
Stara 7.9.2019, 9:35   #390
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Slušalice do 50 evra

Evo sad sam kuckao na susednom forumu pa da pomenem i ovde. Ko želi izuzetno dobre in-ear slušalice preporuka za KZ ZSX. Upravo su mi stigle i bez greške su ubedljivo najblje KZ slušalice koje sam do sada čuo. Iskreno i jedne od najboljih IEM koje se ikada sećam da sam čuo. KZ je konačno uspeo da raskrsti sa metalasto zvučećim visokim i ispijenom sredinom. Sve zvuči vrlo puno i moćno od basa, preko midbasa i sredine pa do visokih koji su vrlo detaljni ali ne prenapadni. Uopšte ne osećam potrebu da radim bilo kakav EQ. Vokali konačno imaju punoću a evo baš slušam neku akustičnu gitaru, kad žica okine - sem jasnih oštrih ivica ima i prave punoće i energije koju ZS10, ZS6 itd. prosto nemaju. A pritom su svi ostali kvaliteti koje KZ inače imao sačuvani - odlično razdvajanje instrumenata, opšta čistina i količina detalja koju smo do pre samo par god mogli da sanjamo za ovu cenu.

Napredovali su kinezi stvarno krupnim koracima. Sećam se kako sam razočaran sa ZS5 bio - smejurija koliko su neprirodno ispijeno i piskavo zvučile a ti kao treba da se primiš na neke detalje što vrište metalizirano na tebe, ma da... Nemam ništa protiv kome je to bilo OK ali Hi-fidelity zvuk nije bio sigurno. Ovo sada je već neka sasvim druga priča.

Fizički su inače baš velike ali meni taj detalj lično ne smeta jer imam velike uši. Ono što mi i dalje smeta je što meni ovaj njihov kabal oko uva više teži da izvuče slušalicu nego da je drži na mestu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Lex987 (7.9.2019), Picard (7.9.2019)