Prikaz jedne poruke
Stara 3.11.2013, 8:40   #15
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2013

Citat:
asmodeus kaže: Pregled poruke
malopre sam raspakovao novi broj. Pročitah par članaka, pa mi dođe da iznesem svoje mišljenje (ponajviše zbog drugog članka koji navodim):
1 prst na čelo nije loš na prvu, pomalo maglovit ali ipak ima poentu, jedino ne znam na koje istraživanje vesić referencira na kraju teksta kada podvlači svoj stav o sunovratu žurnalizma. Pored svih dešavanja koje nas svakodnevno šokiraju, mnoga se ubrzo izbrišu iz sećanja.
2. 64-bitne pouke - momire, šta li si ti hteo da kažeš ovim tekstom, zaista mi nije jasno. Tekst si započeo osvrtanjem na nedavni događaj na "mobilnoj sceni" vezane za apple-ovo predstavljanje sledeće generacije prenosnih uređaja sa 64-bitnim procesorima i pomenuo podeljena mišljenja.
Naveo si istorijske činjenice koje će verovatno biti zanimljive mlađim i neupućenijim čitaocima, ali nikakav zaključak nisi izveo, ostao si potpuno indiferentan, bez davanja ličnog uvida i stava o implikacijama kada je taj događaj sa početka teksta u pitanju. Samo si izneo neko svoje viđenje funkcionisanja tržišta sa završetkom koji bukvalno zvuči kao "pa, videćemo šta će biti"...
S obzirom da intenzivno pratim svetske tehnološke sajtove, vrlo sam razočaran nivoom kvaliteta ovog teksta. Ovu celu kritiku sam napisao iz najbolje namere.
3. Ja igrač - već sam zaboravio o čemu je kuzma pisao, ovog meseca vrlo nezanimljiva.

Obično pročitam recenzije hardverskih komponenti (grafičke, procesori, laptopovi), internet sekciju, kolumne i.v. I m.k., zanimljive članke na temu it industrije generalno i poneku recenziju igre.
E sad, malo offtopičim, ali moram da primetim da kvalitet pisanja opada u sk časopisu u nekim segmentima, pa nažalost posle 13 godina čitanja, sve više razmišljam da prestanem da kupujem svet kompjutera, jer daleko ozbiljnije i podrobnije tekstove mogu naći na internetu o idejama koje vi obrađujete...
Ne koristite ograničen prostor da u što manje reči prenesete suštinu, tekstovi nekih autora nekad su potpuno nerealni i ne prate dešavanja u it svetu, previše su pristrasni. Ne želim nikoga da napadam, samo hoću da kažem da se se to pokazalo kao tačno u nekoliko navrata, pa sam se zapitao zašto kupujem vaš časopis uopšte, da li je to isključivo iz navike.
Da me pogrešno ne razumete, samo želim da iznesem mišljenje i izrazim svoja osećanja kada je u pitanju moj odnos kao čitaoca i prema vašem časopisu, nekoga ko je puno naučio čitajući vaš časopis kao klinac.
Na tome sam zahvalan redakciji, želim vam uspeh, samo eto, mislim da se približava vreme kada ću prestati da vas čitam, nažalost...
Као да си ми прочитао мислли...

У последњих шест месеци сам купио само два броја. А летос је омања планина скупљена у последњих 15 година завршила на губилишту.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
bojan1080 (3.11.2013)