Prikaz jedne poruke
Stara 6.8.2014, 8:35   #527
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Najbolje priče su nekad skrivene tamo gde se najmanje nadaš...

...Chrono Trigger. Kada sam nekada davno ubacio disk u PSX, nisam očekivao bog zna šta - mislio sam da ću iskusiti standardni JRPG gde će mi sistem borbe i levelovanje biti ono što me drži... na kraju sam hvatao sebe kako satima bez treptanja gutam dogodovštine Chrono-a i njegove družine. Sjajna igra. Odlična priča sa dubokim uvidom u svakog od karaktera, puna neobaveznih side quest bisera koji upotpunjuju priču.

...Silent Hill 2. Odlična, mračna, morbidna i na momente psihodelična priča o protagonisti koji se, dok traži voljenu osobu, suočava sa svojim strahovima, skrivenim i mračnim tajnama ljudske psihe. James Sunderland - to ste vi u igri. A ko je zaista on... da li je dobar ili zao... to se može saznati kroz rollercoaster dešavanja i neočekivanih momenata u igri. Po mom mišljenju jedna od najsvetlijih tačaka u istoriji Survival Horror žanra. Survival Horror = Silent Hill. SH i SH su sinonimi u svakom smislu, definitivno.

...To the Moon. Sjajna igra u retro stilu sa odličnom pričom. Ubacivanje veštačkih sećanja u svest ljudi koji su na samrti. Veštačka sećanja koja su njihova poslednja želja. Sjajna, emotivna priča koja će dotaći svakog.

...The Last of Us. Mišljenje o ovoj igri sam detaljno objasnio na temi o njoj i toplo je preporučujem svakome. Teška priča, realistična priča, puna emocija i ljudske tragedije uz svakako neočekivan kraj.

...Heavy Rain. Nesvakidašnji gameplay koji na isto tako nesvakidašnji način ističe razmišljanja, emocije i unutrašnje dijaloge karaktera u prvi plan. Odlično, atmosferično, nesvakidašnje. Razrešenje misterije o origami ubici je mene svakako zateklo.



Ima još dosta igara sa dobrom pričom, ali ovo su one koje su na mene ostavile najsnažniji utisak... Remek dela, svaka igra na svoj način.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Asmodeus (6.8.2014), bokela (6.8.2014)