Prikaz jedne poruke
Stara 19.1.2019, 14:28   #130
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

@ Aibo

Moguce da je veoma blizu a sada da li je bolji.. svakako bi bilo dobro direktno uporediti. Secam se da sam pre kupovine X6 na nekim RU/PL forumima nasao utiske gde oni koji su probali navode da X6 zvuci muzikalnije ali malo manje detaljno i prefinjeno od STX II ali i malo bolje od U7 Xonara koji je direktna konkurencija u toj klasi niskonudzetnih DAC. Bilo bi zanimljivo porediti modovan X6 (sa gain i op-amp modom) sa STX/II ali i raznim skupljim DAC+AMP.

ESI Juli@ je odavno veoma cenjena karta medju audiofilima, mnogi smatraju da je zvucno iznad STX ali nazalost nema pojacalo za slusalice.

Citat:
Što se tiče HD681-EVO, pročitao sam dosta komentara kad sam ih kupovao i video da imaju više basa od HD7, pa sam zato išao na njih, pošto ne slušam samo ekstremni metal, već i dosta elektronike.
I po grafiku se vidi da Evo imaju jaci bas ali je u praksi muljaviji i manje precizan, uz to kazu da je i malo sporiji dok HD7 po mom misljenju imaju fantastican, brz, tight bas i to ne samo u datom cenovnom rangu nego i uopste. Cak ni Fostex TR-90 nemaju bolji bas od HD7, odziv niskih tonova im se razlikuje i mogu da kazem da su podjednako dobre iako za razne zanrove usima vise prija fluidniji i tight HD7 bas (peak izmedju low i mid bass-a, veoma slicno kao kod Fidelio X2 slusalica) od cvrsceg basa sa malo boljim atakom kod Fostex (peak na prelazu iz mid u high-bass).
A i zvuk je generalno samo malo cistiji, prefinjeniji, dinamicniji ali vise su side-grade i ''monitor'' slusalice nego sto su apgrejd u odnosu na PreSonus. A razlika u zvanicnim cenama je drasticna (poredim iznose sa fiskalnih racuna iako sam ih platio dosta manje polovne) -24500 din vs 4850 din. Jedino polje gde Fostex deru PreSonus su dizajn, kvalitet upotrebljenih materijala i zavrsne obrade + kvalitet dodatne opreme, tu se stvarno vidi i oseti razlika od 2 klase.

I ja slusam veliki broj zanrova i vecina zvuci odlicno uz PreSonus, jednostavno zvuk je brz, detaljan, tight, dinamican i problem mogu da budu samo naostreni visoki tonovi i to pre svega ako je sam audio fajl ''zasiljen'' izasao iz studija. Tada dosta pomaze EQ preset sa blago utisanim visokim (2-3kHz i iznad). Koliko god da sam zadovoljan sa Fostex toliko me i dalje odusevljavaju HD7 jer sam ih pre 5 godina platio samo 40e a zvuk je uporediv sa dosta skupljim slusalicama (i pored te mane u treble podrucju)

Senn HD59x stvarno vaze za sjajne slusalice u toj cenovnoj klasi. Na osnovu sound demo snimka mi zvuce odlicno i mislim da cu ih kad-tad kupiti (ili Fidelio X2).
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke