Prikaz jedne poruke
Stara 27.6.2013, 23:09   #2726
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 3

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
Dokle god imaju dovoljno servera i bandwidth-a sa njihove strane i ti imas dovoljno dobru internet konekciju (a kolko ja znam, cak i nekih 5-6 megabita po sekundi je sasvim dovoljno) lag nije nikakav problem.

Igrao sam na gaikai servisu dok je bio dostupan i nikakvog laga nije bilo. tada sam imao konekciju od 9 megabita, cini mi se.
Moje iskustvo i sa Onlive-om i sa Gaikaiem je bas bilo suprotno. I to sve sa dobrim bandwithom. (10MB/s).

Sve u svemu, uopste nije problem u kolicini protoka, frame ratu i slicno, nego u lagu zbog udaljenosti servera (Onlive serveri u Engleskoj, Gaikai jos dalje), zbog cega input preko misa neprijatno stuca (nema sanse da se igra shooter na misu kako dolikuje), jer previse vremena treba podacima do dodju od servera do klijenta.

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
drugi komentar je tek apsurdan ? lag je lag, ako ga ima primecivaces ga podjednako bez obzira da li koristis mis i tastaturu ili kontroler, on ce se videti.

da, slazem se, lakse je mis brzo cimati levo desno i videti kako slika kasni, ali to ne znaci da neces videti istu kolicinu laga kada stisnes, npr, dugme za skok na gamepadu i space na tastaturi.
U pitanju je "input" lag, koji je manje primetan ako se koristi kontroler, jer je isti "grublji" sistem kontole, tako da je tolerancija na lag veca. Mis je mnogo "finiji" tako da i najmanji lag dosta smeta.


Sve u svemu, ovo nije samo moj utisak, mozes da pogledas na netu review-e za npr. Onlive, gde su mnogu zakljucili istu stvar.

Poslednja ispravka: player1 (28.6.2013 u 13:01)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke