Prikaz jedne poruke
Stara 24.11.2009, 23:19   #66
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Izbrisao sa post pa nema smisla da pišem ponovo sve.
Što se tiče bez fakulteta gimnazija je ništa. Znam učenicu koja je vukovac bila i u osnovnoj i u srednjoj školi, ali je pošto nije mogla ići na fakultet ostala i zaposlila se kao konobarica. Da li treba takvom talentu dozvoliti da trune u nekoj kafančugi.

A nekim drugim srednjim školama ti si se već (polu)specijalizovao za neki posao i imaš predstavu o tome čime ćeš se baviti. A kad izađeš iz gimnazije sve znaš a ništa ne znaš. Znaš sve pomalo ali ništa ne znaš nešto bolje da bi se specijalizovao. Ja lično sebe vidim kao nekog ko se bavi računarima, popravlja ih, prodaje ih, programira i sl.. i mene uopšte ne znaim prošireno znanje iz biologije ili muzičkog koje ću učiti u gimanziji. U redu neke osnovne stvari koje si mogao skontati i u osnovnoj školi ali da ja učim operu neku posebno i koji su bili likovi a nikad neću ni poglerdati tu operu a kamoli da se budem bavio time to je baš glupost.

Nikad ne bih išao u gimanziju jer apsolutno nemam pojma koji bi faks a još da li ću imati para da idem na faks i slično onda sam tek propao i neću moći nigdje naći posao. S druge strane, ako budem trgovački tehničar ima nade da se zaposlim u nekom marketu ili preduzeću. Ako budem kuvar ima nade da se zaposlim u nekom restoranu a gimanziju, niti šta bolje znam niti imam pojma šta hoću.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke