Prikaz jedne poruke
Stara 21.12.2010, 0:16   #90
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

OMG koliko si ti rekao stvari koje apsolutno nemaju veze sa stvarnoscu ali da krenem redom:

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Bethesda je miljama ispred konkurencije skoro u svemu. Tehnologija, inovativnost, kvalitet priče, sloboda... Jednostavno, nema im ravnih što se tiče RPG žanra.
Da li si ikada igrao pen and paper RPG?
RPG (Role Play Game) podrazumeva nesto sasvim drugo od onog sto Oblivion ili uopste TES nudi i od svih igara koje podpadaju pod RPG Oblivion/TES je najmanje stop se moze smatrati pravim RPG, a narocito ne najboljim. Voleo bih da mi bar objasnis sta je u oblivionu ono Role u nazivu.
Ne znam sta podrazumevas pod tehnologijom osim mozda enginea i grafike ali kao sto sam ti vec rekao iako ti zivis u uverenju da jsu momci iz Bethesde zasluzni za Gamebryo to nema veze sa istinom i oni su samo iskoristili nesto sto je neko vec napravio. Toliko o tehnologiji.
Sta su oni to novo i revolucionarno uveli da se moze smatrati inovativnim? OK, mozda par sitnica ali revolucionarno da bi bilo inovativno. Eto ti mi navedi bilo sta, a ja cu ti odmah reci gde je to vec vidjeno. OK, inovativno je to sto neprijatelji/protivnici leveluju zajedno sa tobom - takvu glupost vise nigde nisam sreo.
Kvalitet price? Jel se to salis? Daj navedi ista sto je tu kvalitetno a da vec nije vidjeno pocevsi uvodne sekvence u tamnici pa do samog kraja.
Sloboda? Da ne mislis tu na slobodu izbora? Ako je tako to je apsolutni promasaj jer tvoje akcije ni priblizno ali ni priblizno nemaju uticaja na radnju kao u mnogim drugim RPG-ovima. Ubijas nekog i setas kroz grad kao da se nista nije desilo - niko ne reaguje. Probaj da uradis nesto slicno u BG i videces posledice svakog poteza, svakog izbora u dijalogu, uticaj svakog clana u partiju u zavisnosti od ostalih clanova. Mozda sloboda kretanja? Koja je tu razlika od recimo Gothic 3 gde takodje mozes da se kreces kroz citav svet, apsolutno nelinearno i slobodno i jos usput nemas ni priblizno toliko generickih pecina i sl. objekata kao u Oblivionu
Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Naigrao sam se ja BioWare-ovih i Obsidianovih igara. BioWare jako poštujem jer se radi o izuzetno talentovanom timu. Jesu me razočarali sa DA koje je generigki fentazi RPG sa gejmplejem iz devedesetih i sto puta prežvakanom pričom ali ipak je to tim koji nam je doneo jedan Mass Effect 2. ME serijal mi je među najboljim igrama koje sam odigrao a BW mi je najdraži razvojni tim posle Bethesde ali ipak su iza njih.
DA je genericki fantazi RPG sa sto puta prezvakanom pricom ali Oblivion to nije!?
C'mon be serious!
Sa tvojom tvrdnjom da je BW iza Bethesde ne mogu da se slozim niposto, ali uzmimo to kao subjektivno misljenje u koje ne treba dublje zalaziti. Ipak pogledaj malo po netu sta drugi misle pa ces videti da si u manjini.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke