tema: [Foto-aparat] Fuji Finepix AV100
Prikaz jedne poruke
Stara 25.8.2010, 17:32   #1
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Fuji Finepix AV100

Posle nekoliko dana razmisljanja, koji fotoaparat da uzmem...da li da uzmem nov ili polovan, odlucio sam se za ovaj fuji...kupio sam ga u tehnomaniji za 7000 dinara...u kutiji sam dobio par alkalnih baterija. usb kabl, onu trakicu za ruku(ako znate na sta mislim ), garanciju(1 godina) i naravno fotoaparat...

Ovaj aparat ima 12.2 megapixela, 3x opticki i 6.3x digitalni zum...snima video u HD rezoluciji(koja ne lici bas na pravu HD rezoluciju, ali za 7000 dinara je super ), velicina displeja je 2.7" i prikazuje 230k boja...iso vrednosti sa kojima ovaj aparat moze da slika(da se tako izrazim ) su 100 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200(3mpx)...

Evo neke slike aparata(slike su uzete sa neta, posto trenutno nemam telefon da ga slikam)





Evo jedne neobradjene slike sto sam slikao u makro modu(ne mogu vise slika da stavim, posto je svaka od 5mb, a spor mi net )
ovu sliku sam ubacio u paint i samo je zapamtio u jpeg formatu i velicina slike se prepolovila, ali je kvalitet isti...



Bice i video...sad idem na Savu, pa cu malo da slikam i snimam, ali za sad samo ova jedna slika...

ovaj aparat ima problem sa HD videom...kad se slika napolju, posle jednog minuta zakoci i ne reaguje...pa treba da se izvade baterije i da se vrate, ali je sve to reseno sa novim firmware-om, koji jos nije zvanicno izasao, ali moze da se nadje preko neta...
ovo mi je prvi review, tako da ne znam sta jos da napisem, ako nekog nesto zanima, neka pita...

Sto se mene tice, ovaj aparat je za svoju cenu bestbuy, a mozda je i najbolja kupovina do 10k dinara..posto za te pare moze da se uzme aparat, SDHC kartica od 4gb klase 4, punjac za alkalne baterije, 2 baterije se dobiju uz aparat, a dve uz punjac i moze stalak da se uzme...sve to za ~10k dinara...
toliko od mene...ako vas nesto zanima pitajte...ja cu da odgovorim za nekih sat i po-dva, i tad ce biti jos fotografija...

Ovo mi je mozda 2-3 put da slikam sa fotoaparatom, tako da jos nisam navikao, ali kad se malo izvezbam...ima da razvaljujem

mane:
baguje HD video, ali se ispravljaju bagovi update-om firmware-a
kad se zumira video optickim zumom, u toku zuma se ne cuje zvuk...nadam se da ce to da isprave...

vrline
cista slika
mnogo megapixela
HD video
jeftin je
solidna plastika
lepo staje u ruku

Poslednja ispravka: unique93 (25.8.2010 u 22:35)
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke