Prikaz jedne poruke
Stara 6.4.2010, 21:07   #96
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Citat:
Wizard kaže: Pregled poruke
Ma imaš ti pravo da kažeš, ali i ja imam pravo da odlučim čijim iskazima ću dati veću težinu. Ja sam iz inženjerske porodice pa sam tako vaspitan da sam više sklon da verujem egzaktnim i višestruko ponovljenim merenjima nego nečijem "tako je, keve mi".

Inače, stvoren je, čini mi se, neki utisak da može da se ode u radnju pa da se od baterija koje imaju kapacitet npr. 2800 mAh odaberu one koje su LSD (low self-discharge). E, to ne može, sve LSD baterije se vrte negde oko kapaciteta od 2000 mAh, čak i one koje su deklarisane na nešto veći kapacitet u praksi ga obično nemaju (proizvođač uvek može da meri pod idealnim uslovima, na niskoj temperaturi, da puni na neki specijalan način itd, te tako iz marketinških razloga definiše da je kapacitet npr. 2100 mAh). Dakle, eto i odgovora zašto nisi mogao da nađeš Eneloop sa više od 2000 mAh, nema Eneloop baterija sa više od 2000 mAh.
Slazem se i uvazavam svacije misljenje pa i tvoje.
Kad smo vec kod inzenjerske porodice i moj otac je bio naucni radnik a ja sam kao sto vidis u profilu Dipl. ing.
Ima vece Eneloop od 2100 i 2300mAh kapaciteta al' ih ne nadjoh. Imao je covek u prodavnici od 2100, ali eto nisam bio dovoljno brz.
Sve jedno, razumem potpuno u to sto pises i to je teoretski potpuno tacno. No cesto u praksi nije tako i veruj mi na rec da se NiMH ne samoprazne tako brzo kao sto se pise. Mozda za neke firme ali za ove sto ja imam Hamma ( West Germany ) nije slucaj.
No opet ovo siri dalju diskusiju. Kakav punjac imas i da li prvo isprazni bateriju pre nego sto je napuni i ima potpunu kontrolu nad punjenjem ili obican punjac koji vrlo cesto vrlo brzo upropasti bateriju. Itd...
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke