Prikaz jedne poruke
Stara 25.1.2022, 18:55   #1
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Neat Download Manager

Download menadžeri - bitna stavka u životu svakog prosečnog Balkanca koji se dočepao računara.

Mnogo ih je, ali je tek par njih vredno pomena. Evo jednog takvog novog, zato i zasebna tema.

Neat Download Manager (trenutno u verziji 1.3.10) je siromašni rođa poznatijih predstavnika vrste (besplatnog FDM-a i komercijalnog IDM-a).

Logično pitanje: šta je tu pa toliko posebno?

IDM piratizuju godinama i nije vredno truda trošiti vreme na sumnjive krekove svako malo (+ download je imao malih problema sa sendboksovanjem). Poslednja normalna FDM-ova verzija je veoma stara (x86) 3.9.7 Lite (+ optužuju ga da su mu nove ekstenzije koin-majneri).

Tu uleće Neat Download Manager.

Dobro:
1) veličina programa

Free Download Manager Lite 3.9.7 Build 1641 = 5,7 MB
Free Download Manager 6.15.3.4236 = 28.2 MB
Internet Download Manager 6.40 Build 7 = 9.6 MB
Neat Download Manager 1.3.10 = 850 KB

2) skida sa YouTube-a (i solidnog broja drugih video-lokacija), nudeći izbor rezolucije

3) ekstenzija se savršeno kači za noviji FFox



4) program se lako sendboksuje

5) sistem (kod mene Win7 x64) je osetno "lakši" pri skidanju sadržaja sa interneta nego sa FDM-om

6) brzina skidanja (segmentovano) je u rangu FDM-a

7) dobro hvata linkove na klik

Loše:

1) povremeno zabaguje, ne uspevajući da rascepkane delove sastavi u celinu (desni klik na dati fajl u interfejsu daje opciju popravke); to mu se dešava samo kod sitnijih fajlova (friver, tv/anime-epizode i sl)

2) nema batch-download, niti odloženo skidanje

Konačni sud:
testiram ga već dve nedelje, što je za mene kao zakletog korisnika starog FDM-a baš dugo. Kada saberem sve razloge za i protiv, čini mi se da jeste vredan smeštanja u kolekciju frivera na koga treba obratiti pažnju (za batch ionako koristim FreeRapid Downloader).

zvanična stranica

Softpedija

YT-klip
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
ZoNi (26.1.2022)