tema: DOOM Eternal
Prikaz jedne poruke
Stara 5.4.2020, 2:00   #153
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
1) Svaki FPS u kojem moram da molim za municiju protiv neprijatelja koji je upijaju kao sunđer za mene nije "pucaljka" već prijemni ispit iz Sadomazohizma.

Eto na pomenutom Taras Nabadu, već pred prvu arenu igra šalje Maraudera, dovoljno da na checkpointu nakon toga praktično sva oružja budu prazna. Kao da to nije dovoljno u areni nakon toga svi neprijatelji u Berserk modu a municije na drugom od četiri nivoa težine bukvalno nema dovoljno da se pobije pola njih (čak i ako se precizno dozira svaki tip oružja).

Ili kod poslednjeg sveštenika, boss borba, gde sam se bukvalno našao u situaciji da sam ostao bez municije i bez mobova da mogu da "istesterišem" novu a boss me bije li bije sa onim njegovim bičevima.

2) Platformisanje - na silu ubačena mehanika koja radi kako joj padne na pamet. Posebno ona rotirajuća "vratila" kod kojih nikad ne znaš u kom pravcu ćeš da se odbaciš od njih. Da sam hteo da igram platforme igrao bih brate Super Maria.

3) Insitiranje na specifičnom načinu igranja. "Puc puc puc, ajd sad u pesničenje da nabavimo municiju, puc puc puc, ajde opet pesničenje... Opa bato, pola tuceta neprijatelja sa štitovima. Šta kažeš? Nemaš plazma municiju... A pa šta da ti radim sad..."

4) Užasan UI. Od onih neonskih boja i vatrometa na ekranu ništa ne vidiš. Hoću da vidim koliko punjenja za motorku mi ostalo. Ne može jer se fluoroscentna narandžasta skroz uklopila u pozadinu...

Da se razumemo. DOOM iz 2016. je po meni jedna od najboljih igara u poslednjih možda deset godina jer je na prvom mestu nudila slobodu kako ćeš da je igraš.

Eternal je nekakav neuspeli eksperiment koji insistira na krajnje specifičnom načinu igranja i sa gomilom apsolutno nepotrebnih "inovacija" koje poptuno kvare užitak.

U isto vreme Eternal je i prva igra za sve ove godine koja je od mene dobila čistu "Not recommended" ocenu na Steamu.
U covece, ti k'o da igras za neko takmicenje pa moras na tako teskom nivou?!
Salu na stranu. Ja sam smanjio tezinu na najmanju, igram preko gamepada (da znam blasfemija) i lagano uzivam u makljazi bez neke presije. Nije mi gust da igram na tezem nivou preko gamepada, verovatno bih sa misem i tast. igrao na nekom vecem tezinskom nivou ali ovako mi zaista prija. Totalno kezual prica, pa cak na osnovu svega do sad odigranog mogu samo da kazem da je ovo, po meni, jedna od najboljih pucacina ikada.

Iskreno bio sam skeptican za te platformske elemente ali kad sam krenuo da igram skapirao sam da su bas lepo postavili te deonice i nisu nesto zahtevne da bi mi izazivale frustraciju, doduse jedna takva deonica me je malo iznervirala ali se nalazi pred kraj igre pa predpostaljam da mora da bude malo teza.

Sto se tice borbe, nisam na tom nivou uopste imao problema sa municijom, prema tome mogu samo da kazem da mi je ovaj stil mnogo bolje legao od prethodnog Doom-a, jer je sve mnogo dinamicnije i eksplozivnije. Prosto te igra tera da igras sa svim oruzjima i to je zaista plus nikako minus kao sto neki navode. Svaka cast za takvu odluku, jer mi je vise muka igara (pucacina) gde se redovno desava da nakupim dosta kul oruzja a ni jedno ne koristim jer je sacmarica ili neki rocket launcher OP. Tako da Id bravo za to.

Muzika i zvuk su u ovoj igri dovedeni skoro pa do savrsenstva. Koje pupanje adrenalina, vaaauuu!!! Ovo treba da se dozivi sa nekim dobrim slusalicama ili zvucnicima. Ljudi moji, ne znam sta da vam kazem ali ovakav generator adrenalina nisam odavno iskusio. Svaka borba se pretvara u simfoniju najrazlicitijih ritmova, jednostavno se osecam kao dirigent nekog orkestra koji umesto palice ima najludji arsenal oruzja. Jednostavno ne bih mogao da zamislim igranje bez muzike. Neverovatno!

Sto se grafike tice, dosta je sarenije i raznolikije u odnosu na prethodni Doom, mada me taj sarenis opet podseca na old skul igre iz devedesetih, uostalom prvi Doom je bio prilicno saren - cartoony. Ocigledno su hteli da postignu tu atmosferu i uspeli su.

Ne verujem da bih bio manje odusevljen ako bih igrao na nekom vecem nivou tezine, ne smatram da su te neke stvari oko municije i koriscenja odredjenog oruzja lose - kao sto sam vec pomenuo mislim da je dobro sto te igra tera da koristis svako oruzje a ne samo jedno.

U svakom slucaju jedna od najboljih igara kuju sam igrao ikad. Svaka preporuka svima koji se jos dvoume.

edit:

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ili kod poslednjeg sveštenika, boss borba, gde sam se bukvalno našao u situaciji da sam ostao bez municije i bez mobova da mogu da "istesterišem" novu a boss me bije li bije sa onim njegovim bičevima.
OK zar to nije isto kao kad bi cekao da se u nekom cosku spawnuje municija, a znamo da se upravo u takvim situacijama dosta redje to desava i dovodi igraca upravo u tu poziciju da ostane bez municije. Standardna prica u svim pucacinama, pogotovo kod boss borbi. Ne znam zasto je sad to ovde toliko cudno i svi se nesto zale na tu municiju. To je normalno, samo sto je sistem prikupljanja iste po meni ovde mnogo zanimljiviji, jer svako oruzje ima neku funkciju. Mora dosta vise da se pazi i razmislja sta da se koristi, a ne ono "idem redom da ispraznim sve sto imam dok ne potrosim".

Poslednja ispravka: Vlajk@ (5.4.2020 u 2:40)
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
player1 (5.4.2020), Shonkas (5.4.2020)