Prikaz jedne poruke
Stara 15.8.2019, 22:07   #200
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Napisao je jos i ovo:
Citat:
I then switched to headphone listening and comparing the DAC-X6 against Fiio E10K. Without level matching, the DAC-X6 easily pulls ahead. Even with level matching, the DAC-X6 sounded noticeably better with the Sennheiser HD-650. There was more bass, more clarity, etc.

Switching to Hifiman HE-400i headphones, most of the differences went away. After listening for a while, I could still hear some improvement from the DAC-X6 but clearly this is a less demanding headphone than the HD-650 is. It is also more comfortable to wear.
Koristim i X6 i E10k i veoma je tesko proceniti koji je zvucno bolji (pre svega mislim na koriscenje sa slusalicama).
Na osnovu mog iskustva sa M390/HD7/TR-90 (over-ear), CKX9/DT6 (in-ear) slusalicama nema ni govora da jedan uredjaj ''dere'' drugi. Na papiru X6 ima mocnije pojacalo ali je zapravo fabricki u low gain-u (130mW @32Ω dok se E10k prekidacem prebacuje u high gain/200mW @32Ω). Modovan X6 (dzamper mod) je sigurno dosta glasniji, preko 900mW @Ω ali to nisam probao jer nema potrebe.

Ono sto cujem je da X6 zvuce malo otvorenije, da ima malo vise ''vazduha'' u zvuku i da je separacija isntrumenata malo bolja, uz malo bolji soundstage u svim ''dimenzijama''. Ali isto tako kao da ima ''prljaviji'' zvuk, kao da je neka blaga sephia boja prisutna sa svim slusalicama koje koristim a i visoki zvuce pomalo nervozno na vecini slusalica. Mogu da garantujem da E10k ima cistiji zvuk (nizu izlaznu impedansu svakako), muzikalnije srednje, smirene i malo punije visoke i ono sto zovu ''more darker background''. Ukratko, E10k nudi prilicno cist zvuk ali uz taj neki ''intimate'' trip i manji soundstage (mada su pozicioniranje i separacija ok). X6 zvuci malo detaljnije (bas i prelaz high bas-srednji) a E10k opet nekako utegnutije, punije, muzikalnije uz najvecu razliku u srednjim i visokim.
E10k bass boost je lose resenje za sve slusalice koje same po sebi imaju previse naglasen bas, posebno ako se radi o mid i high bass ''grbama'' i ako generalno lose reaguju na EQ i takve boostove. Ali zato fino izbalansirane slusalice mogu da zvuce drugacije i izuzetno dobro uz taj hardverski boost (npr. HD7).

Ovo je u sustini razlog zasto sam zadrzao oba uredjaja, zadovoljan sam audio kvalitetom i mislim da su zvucno sasvim solidni a po izradi i funkcionalnosti odlicni i to za malo izdvojenog novca. Lako su prenosivi, kombinujem i bodem slusalice u zavisnosti sta slusam i kakav zvuk hocu da slusam.

Nisam cuo K3 ali mi na osnovu testova i utisaka deluje kao uredjaj koji bi mogao da zameni X6 i E10k, deluje kao da nudi sve prednosti X6/E10k ali u jednom, cak i malo boljem pakovanju, a nije preskup, kod nas je oko 13k din. Ali ipak mislim da cu zadrzati E10k zbog prenosivosti/malih dimenzijama i funkcionalnosti a da ce X6 zameniti SMSL M7 ili neka slicna sprava.

Poslednja ispravka: HSVstoned (16.8.2019 u 2:23)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
Mario Pavićević (17.8.2019), polarnimeda (16.8.2019)