Prikaz jedne poruke
Stara 20.4.2019, 15:54   #1
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Treba mi kuciste za Tyan Habanero maticnu

po mogucstvu 4u ili 5u rackmount, ali posto to nisam video u Srbiji da ima sa potrebnom dubinom, moze i Super Tower ili PC Cube.


Ploca je veliceine od oko 43 x 43 CM (ne mogu tacno da kazem jer nisam skidao plocu kad sam merio)

To prelazi cak i SSI-MEB standard, da ne govorim o EATX i HPTX.

Server je tranutno u originalnom 2u kucistu koje ima 5 ventilatora iz pakla, od kojih svaki trosi po 50W i vrti se na 15 hiljada RPM.

Glavna ideja prepakivanja je da napravim tih POWER8 server/radnu stanicu sa velikim ventilatorima koji se okrecu nesto sporije a prave isti ili slican protok vazduha. Vodeno hladjenje ne razmatram za sada jer mora custom vodeni blok za procesor, sto je maji problem, veci problem je da ima i 4 Centaur buffer cipa koji imaju L4 cache i memorijske kontrolere. Svaki od 4 centaura je pasivno hladjen kao i procesor, I sistem hladjenja podrazumeva veliki protok vazduha kroz kuciste.

Evo gde sam nabavio server ako ga jos neko hoce https://www.ebay.com/itm/Tyan-Rack-2...72.m2749.l2649


Dakle pregledao sam sva kucista sto ima po srbiji, i jedino da uzmem neko super tower kuciste, ali nisam siguran koje.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke