Prikaz jedne poruke
Stara 25.4.2007, 19:17   #15
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: HRT emituje eksperimentalno HDTV... a RTS...?

Citat:
Mr.Eco kaže: Pregled poruke
nije to tako jednostavno i tek tako...HD televizori su jedna stavka treba i nesto sta ce da ''dovuce'' HD signal do tv satelitski risiveri su dosta skupi koji pdrzavaju sve HD standarde a verujem da nije bolje ni kod DVB-T i C standarda sto se tice tih HD ready tv ipak bi sacekao da te osakacene verzije prodju i uzmem neki Full HD tv za koji znam da nema neku prepolovljenu rezolucije vec celih 1080p jos nije vreme za HD sve u svemu ni programa u stranim drzavama nema puno ipak u Europi je jos u razvoju dok je Japan i Amerika druga prica kod njih je to standard
Ipak je televizor najskuplji od kucne opreme za HD. Eksterni DVB-T prijemnici ili kartice za racunar ce takodje vremenom izgubiti na ceni, do tada bi i cena HD i Blue Ray citaca i diskova mogla svesti na razumnu meru.
U Americi se govori o zabrani prodaje HD ready televizora bas iz razloga obmanjivanja kupaca. Tesko je prosecnom kupcu objasniti rezolucije, razlicite formate (da li ce moci da gleda i normalne kanale), zasto su svi debeli na plazmi (kad gleda 4:3 kanale)... a da ne pricamo o razlikama izmedju plazme i lcd panela....
Ono sto treba da nas zabrine je (ono sto rece genius) sto ce tehnologija doci preko noci i kod nas a mi necemo imati cime da je ispratimo. Necemo imati ni opremu ni obucene ljude da rade sa tim. Zasto ne bi i mi uzivali u slikama visoke rezolucije domace proizvodnje? RTS ne radi nista po tom a nazalost i mnogim drugim pitanjima.
oluja je offline