Prikaz jedne poruke
Stara 19.12.2017, 23:00   #310
johnnyRS
Novi član
 
Član od: 18.12.2017.
Poruke: 3
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: How to... Java

Citat:
Rkoma kaže: Pregled poruke
Krenuo sam da ucim javu. Gledam neke tutorijale na Youtubeu (sve indijci).
I ako su tutorijali za pocetnike i ide se korak po korak, u nekim trenutcima bas nemam predstavu o cemu pricaju i imam osecaj da mi treba neko pred znanje u programiranju da bih shvatio o cemu pricaju.
Da li bi mogao neko da me uputi u prve korake za savladavanje jave. Da li postoje tutorijali na srpskom jeziku? Trebao bih ovih dana, po savetu drugara, da kupim knjigu sa fon-a Principi Programiranja od Bajana Tomica, Jelene Jovanovic, Nikola Milikic i ostali. Da li se neko susretao sa ovom knjigom, da li bi i vi savetovali da je kupim?
Hvala!
Po meni, mislim da je nemoguće išta naučiti iz knjiga o programiranju. Programiranje je takav posao(da ne kažem nauka), koja se najbolje uči radom i vježbom.
Neko će reći, da se bar osnovi principi programiranja i OOP mogu naučiti iz knjiga ali koja je svrha pročitati tomove knjiga i teoretski znati šta je geter,seter,konstruktor,apstrakcija podataka, inkapsulacija, polimorfizam i hiljadu drugih pojmova kada ništa od toga ne znaš praktično primjeniti.

Mislim da je put preko yt i interneta daleko bolji, samo je potrebno naći kvalitetne tutorijale u kojima će te ljudi naučiti ispravno razmišljati i programirati(npr tutorijali na thenewboston yt kanalu)....još bolje bi bilo da lično imaš nekoga ko se već bavi programiranjem i ima vremena da te uvede u taj svijet
johnnyRS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke