Prikaz jedne poruke
Stara 31.7.2015, 21:57   #39
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Intel Skylake

Citat:
Morandi kaže: Pregled poruke
Da samo sto DDr4 postoji vec god dana, sledece god ce biti 2 god od kako je tu. I samim tim ce imati mnogo duzi zivot nego sto je ostalo DDR3
I sta to znaci ?Sta su godine nego obrtanje zemlje oko sunca.Ne moze se sve meriti po godinama bas..Istina je da ja nisam isti kao sto sam bio pre 3 godine i mogu da kazem da sam stariji i pametniji,al to za hardver ne vazi...Svake godine ce nesto novo da izmisle,ali ne i bolje....Neide to tek tako i hardver nece tek tako da zastari.I to sto izadje novo apsolutno nista ne znaci cak i ako je bolje...

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Mislio je verovatno na novo. Naravno da je tolika razlika u ceni kada uzimas polovno bez garancije. Njakegov komentar se odnosi na preostale zalihe starijih komponenti koje se prodaju po cenama najnovije generacije. Recimo, nadjes u prodavnici nov Sandy/Ivy po istoj ceni kao Haswell ili nadolazeci Skylake (logicno je uzeti noviju generaciju).
Oni koji jure polovno gledaju da prodju jeftinije, tako da starije serije dolaze u obzir, cesto su i povoljnije (zbog krace garancije ili nedostatka iste). Kao da poredis novu R9 270 i polovnu 280x, svi znamo sta je bolje ali to nije direktno uporedivo.
Kako je napisao tako sam i tumacio.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke