Prikaz jedne poruke
Stara 9.7.2012, 18:57   #6
Paki
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 36
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Microlab B-77 vs Altec Lansing VS4621 ili nesto trece

Ljudi da javim utiske povodom kupovine Microlab B-77 zvucnika.

Sam dizajn zvucnika je vrlo dopadljiv i uklapa se u vecinu enterijera (kombinacija medijapana i eko-koze). Zvucnici su mnogo lepsi (bar meni) bez zastitne mrezice mada planiram da zadrzim mrezicu na zvucnicima. Deluju dosta masivno i robusno 154 x 266 x 221 mm (W x H x D), na same dimenzije nisam obracao paznju dok nisam video zvucnike i efekat je bio wow ( ne taj WOW ). Kada ih stavim tik pored monitora (dell u2312hm) gotovo da se i ne vidi iz profila ali na srecu racunarski sto je prostran pa sam mogao da ih spakujem da ne smetaju ( obratiti paznju na gabarite prilikom kupovine jer ako neko ima mali sto nece mu bas biti po volji kad mu zvucnici "pojedu" prostor). Na prednjoj strani je potenciometar (koji je mogao da bude malo lepsi) dok se na zadnjoj nalaze prekidac za ukljucivanje/iskljucivanje kao i kontrole za bass i treble. Mozda nije bas prakticno ali ne narusava dizajn na koji je bacen akcenat.

Sto se tice kvaliteta zvuka mogu samo da kazem da vrede ulozen novac jer zaista su odlicni. Sam kvalitet je izrazen prilikom slusanja klasicne muzike kao i jazz-a dok su se i u ostalim zanrovima pokazali dobro. Nedostatak vufera najvise ce smetati ljubiteljima tehno i slicne muzike koji standardno vole izrazeniji bas. Bass je prisutan za ovaj rang zvucnika u sasvim zavidnoj meri (bass refex cev radi svoj posao) ali ne kao kod ekvivalentne 2.1 brace. Ali, na drugoj strani, ljudi koji kupe ove 2.0 zvucnike ih ne uzimaju prvenstveno zbog bass efekta. U igrama i filmovima su se pokazali podjednako dobro jer stvarno pruzaju jasnu i glasnu reprodukciju bez bilo kakvih izoblicenja zvuka. Sve u svemu,zvucnici predstavljaju odlican all arounder koji nude kristalno jasan zvuk i sa svojih 48w RMS u potpunosti ispunjavaju sobu od oko 25 kvadrata (u kojoj su sad).
Topla preporuka za kupovinu iako je cena mozda malo nasvirana ali zaista sviraju dobro .
Paki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke