Prikaz jedne poruke
Stara 11.1.2015, 18:55   #2546
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 2

Zavrsih igru danas nakon 28 sati igranja i stvarno imam pomjesana osjecanja/misljenja o ME2. Prije svega kao sto je vec receno uzasan nastavak ME1. Naprosto je 90% stvari tako reci odbaceno i napravljen je Soft Reboot serijala. Sama glavna prica je losa, a onda dodje Final Boss i naprosto me dotuce. Nevjerovatno je koliko su olaksali igru u odnosu na ME1.

Po mom misljenju scenario za ovu igru je trebala biti TV serija jer je tako koncipiran. Loyalty misije su glavne epizode, ostale sporedne misije su filler epizode a glavna prica se proteze kroz sezonu/sezone. Vjerujem da bi mnogo vise uzivao gledajuci seriju nego igrajuci ME2.

Takodje nakon sto sam vidio da je moje angazovanje oko NPC-ova u ME1 prakticno baceno u vodu u ME2 naprosto nisam imao volje ni zelje da se "povezem" sa NPC-ovima u ME2 iako sam to zelio. Ok su sve te price sporednih likova ali kako da se vezem za njih kada postoji sansa da Bioware u nastavku sve to baci u vodu?

Takodje tu je nesto sto mi je smetalu i u ME1 ali u manjoj mjeri, a to je da igram igru smjestenu u svemiru, a konstantno imam osjecaj klaustrofobije i ogranicenosti. Sto je u jednu ruku i ok jer eto i danasnja svemirska stanica je jako skucen prostor ali ipak pricamo o lore-u igre gdje je to odavno prevazidjeno. To je jedna od stvari za koju se nadam da ce Bioware da popravi u ME4 i otvori igru malo.

Sve u svemu ok igra, uzasan nastavak.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Atwa013 (12.1.2015), nameless1 (11.1.2015), Rockstar (17.1.2017), Skenderevo (12.1.2015)