Prikaz jedne poruke
Stara 26.3.2021, 22:25   #693
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed: Valhalla

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Takođe nemam nikakav veliki problem sa CP 2077. Kao i nekoliko mojih ortaka koji imamo slične mašine i intersovanja. Dakle, ako kod mene radi onda nije problem do igre. Da igra ne valja ne bi radila dobro nigde. Ako ja koristim najnovije Radeon drajvere, dakle svako ko ima Radeon kartice nema te probleme, ako koristimo Ryzen procesore - takođe. Dakle, hardverski i programerski što se igre tiče nema nikakvih problema. A sa godinama iskustva i onoga što se i meni dešavalo mogu da pretpostavim šta je problem:

1.) Windows instaliran ko zna kad preživeo ko zna koliko igara što originala što (mnogo više) piratskih, gomile drajvera i pačeva, u registriju je sada mala milijarda haosa i, gle čuda, 752. instalirana igra ne radi kako treba.

2.) Stara mašina koja se koristi za filmove, isprobavanje nekih programa, pa onda opet i igre, instalirano preko 20 verzija drajvera, directx-ova, visual c++ ova, skidali se torenti, gledao se YouTube i skidao, ima programe za snimke sa fejsa, i skupljanje sličica sa instagram i, gle čuda, neće neka igra kao 1729 program korišćen na kompu da radi...

3.) Ja sam ovo platio da radi kako treba...

Da ne dužim dalje, ja sam lično sve ovo proživeo. I to me je naučilo jednoj stvari - 250GB SSD STROGO samo za sistem, Office i par programa koje koristim. Uz pomoć Acronisa napravim klon za brzu restauraciju i to je to. Već nekoliko godina čim mi najmanja sitnica zasmeta potrebno mi je sat vremena da sve dovedem u red kao što je bilo. Igre, filmovi, dokumenti na drugim diskovima i to se dotera za 15 minuta.

Jer, danas objasniti mladima da sam instalirao Win95 sa 25 flopi disketa (nemate pojma koje je to mučenje, pogotovo ako jedna od tih 25 zakaže), da mi je za download Windows (danas Total) komandera od 2 megabajta trebalo bar 3 sata zauzetog fiksnog telefona na 33,6K modemu...

Da ste to proživeli danas bi slavili sve ovo što imate.
Sve je to lepo, ali ako igra ima isti problem kod 20% igrača, to mora da se patchuje.

A ovo "da igra ne valja ne bi radila nigde" možeš da kažeš gomili igrača po redditu i forumima koji se žale, ogroman broj bugova se manifestuje samo kod jednog dela igrača i konfiguracija, nije uopšte tako jednostavno kao što predstavljaš.

U suštini kako god za ovu igru, Ubisoft odavno nije napravio nešto što je ljudski optimizovano. Ne znam zašto sam sada očekivao nešto drugačije.

Poslednja ispravka: evil_geko (26.3.2021 u 23:37)
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke