tema: [Grafička kartica] Asus ROG Strix RX VEGA64 Crossfire
Prikaz jedne poruke
Stara 31.3.2018, 21:41   #9
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Asus ROG Strix RX VEGA64 Crossfire

Custom kartica je išla sve od 80 pa do 120W. Međutim, kada ima drugu karticu ispod sebe i usisava topli vazduh, pomalo se muči da održi ciljanih 70-75C, pa i kad malo ubrzam kuler i dopustim do 2500 obrtaja ide na konstantnih 120W. U međuvremenu sam uglavnom napustio NiceHash i počeo sebi da rudarim ETN (Electroneum, onaj koji je malware rudario drugom...), i s obzirom da se rudari Cryptonightom i da mu je kod baziran na Moneru (koji takođe jako voli Radeon arhitekture), te još da je valuta jako mlada, jedva 5 mjeseci, prosto leti u ovom momentu dok je još mala težina. Po defaultu rudar je išao na nekih 1230H/s, kad se undervoltuje na 1170H/s. Međutim, prije nekoliko dana AMD je izbacio 18.3.4 drajver, i u popravkama je spomenut neobično nizak performans u blockchain operacijama... O, batice... 1500H/s, lol. Preko 3000H/s sa obe kartice, odnosno oko 1460H/s po kartici kad se undervoltuje. A tih 50-ak je i te kako vrijedna žrtva, uzimajući u obzir 70-80W uštede po kartici, i dosta niže temperature. Gdje mi je sa jednom karticom trebalo 4 dana da dosegnem 100 ETN novčića, sad mi ovako treba samo dan sa dvije. Plus tu je i CPU miner app, a da ne spominjem da se ova valuta može rudariti i sa Android telefonom preko njihovog app-a. To nije klasično rudarenje, u smislu da Vaš telefon opterećuje poput PC hardvera. Kako navode to je svojevrsno emuliranje, te Vas nagrađuju novčićima zbog održavanja sistema. Galaxy S5 daje oko 5H/s... S6 sve od 20-40, zavisi kako-kad. Uglavnom, treba koji dan da se dosegne 10 novčića za isplatu na Vaš kryptonovčanik.

I opet, donja kartica se ne muči nešto sa 60 i kusur stepeni za core, i slično za memoriju, dok gornja mora da živi sa 77C, i memorijom/hotspotom za 80 ili više, 110-130W po kartici. U igrama sa ovim podešavanjima ide od 180 do 200W. Halo Forge, u DX12 zaključan na 60fps, oko 150W

Vjerovatno ste svjesni da u ovom momentu tržište prolazi kroz još jednu korekciju, te je ETN spao od vrhunca od 27 centi, do svega 2 centa u ovom momentu kad je BTC sve sa sobom povukao, blizu inicijalne ponude... Dođe smiješno od 10$ dnevno nekad sa jednom karticom do 2$ sa dvije... Međutim, uvijek živi nada, mogu da zamislim da je i kod dobrog dijela ljudi isto ovako nakon svih godina i krahiranja Bitcoina prethodno. Sad je razlika što imate daleko više valuta i uvijek možete preći na neku drugu kad postane neisplativa, ili preteška za kopanje. Poznanik sa flešovanim 580-kama je napustio Ethereum i prešao na Ethereum Classic. Mada je teško biti prorok u ovakvim stvarima, moja filozofija se ogledala u tome da čak iako sve ode dođavola bar će mi ostati hardver. A imam utisak da će mi i te kako dobro doći za nove Metro i TR igre, pod uslovom da AMD izbaci odgovarajući CF profil, tj. Bar nisam prodao multimilionsku vilu, i uložio dok je BTC bio na 20k, pa izgubio navedene milione... Neka cijedi, možda od ovog nešto i bude sutra. Jedna kartica mi dodaje oko 10€ mjesečno na račun za struju, što i nije pretjerano.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Renner na korisnoj poruci:
makiem (2.4.2018)