Prikaz jedne poruke
Stara 1.9.2020, 23:20   #1329
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 716
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 164 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Gestalt na nemačkom bukvalno znači "oblik" i apsolutno se ni na kraju pameti ne koristi kao sinonim za konfiguraciju ili šablon.

Za konfiguraciju, u smislu nedefinisanog svojstva, se obično koristi standardan anglicizam "die Konfiguration" dok se "pattern", u smislu nekakvog ponavljajućeg svojstva, prevodi kao "das Muster".
Znaci ovo
an organized whole that is perceived as more than the sum of its parts.
a mozda i ne. Nije bitno . Vidim da je " oblik " kad se prevede ali zasto je to bitno ?
Sad da kopiram strucne tekstove i teorije o vidu i proveravam ima li gresaka ?

Samo sam kopirao tekst koji se bavi onim delom vida kojeg nema na wikipediji gde se objasnjava RT . A

poenta je da vid nije samo algoritam i osobine tela od kojih se svetlo odbija nego mnogo vise a i mnogo nepoznatog.
Znaci da pored rej trejsinga opet mora da se vestacki doradjuje mozda i vise mozda i manje a najverovatnije i vise i manje nego sad .

ljudima se svidja sama ideja RT-a , tako i uzima NVIDIA milijarde a ne zato sto je neka prednost niti su iskreni u svojim promocijama a to me briga.

Razmisljao sam odavno kako ce RT da resi problem koji se tice vida a nije moguce putem prirodnog izvora svetla koji se odbija u realnom vremenu.
Bar ne za sad a ako je moguce gde moze da se sazna kako.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke