Prikaz jedne poruke
Stara 7.3.2017, 11:14   #13
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: I5 6500 ponuda

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Teško je ovako na suvo proveriti da li je poštena ponuda ili prevara. Ispipaj po principu da ćeš doći lično po CPU, čak iako to realno ne možeš, dogovoraj se kao da stvarno možeš, nudi da dođeš ti ili kao doći će tvoj drug iz NS da pogleda samo jel je to taj CPU i da uzme. Prevaranti obično zavlače kako su zauzeti i sl. Dok pravi prodavci daju neke realne informacije i vremena kada može sve da se završi.

Ja sam tako pre 2 god kupio ekstra povoljnu GTX670 na KP. Bilo je 2 primerka u istom trenutku po 40-ak € jeftinije od prosečne cene. Jedan me je zavlačio, kao nema komp za probu, pa ne zna kada će biti slobodan... Znači nema varijante u kojoj je direktno pristao da dođem lično da kupim. Dok je drugi reko "nikakav problem, svrati, okrenemo GPU stress, samo mi javi unapred kada da ja ubacim kartu u komp jer stoji van". Od njega sam kupio kartu u fenomenalnom stanju, a onaj prvi je posle 5 dana suspendovan sa 3 negativne ocene i komentarima ljudi koji su dobili cigle na kućnu adresu.

Uglavnom idi pažljivo, 160€ je u pitanju, nemoj na čisto poverenje da naručuješ pouzećem pre nego što dobro ispipaš teren. Ja sam dao ovaj primer sa grafikom ali imam još iskustava gde me je zdrava doza sumnje spasila da se ispalim što sam kasnije video kada su prodavci suspendovani...
Postena je osoba, taj oglas sam ja sastavio a on napisao. (poznajem ga cetiri-pet godina) Takodje otvorio nalog, sastavio konfiguraciju i predlozio da se procesor proda na Kupujem Prodajem. Nema prevare. Nekim cudom je zavrsio u ovoj temi. Samo da kazem da pokretac teme nakon postavljenih pitanja nije kupio procesor. A procesor je prodat.
Nisu svi ljudi neposteni i potrebno je imati malo vise povrijerenja. Procesor ide u Beograd.

Poslednja ispravka: s[C]ream Zombi[E] (7.3.2017 u 11:24)
s[C]ream Zombi[E] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke