tema: [Ostalo] Horizons A115
Prikaz jedne poruke
Stara 25.2.2015, 21:25   #2
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Horizons A115

Daljinac je nekako grublje izrade. A s obzirom da veliki broj sličnih uređaja ima POTPUNO ISTI daljinac rekao bih da se pravi u istoj "šupi". Ili da ne pravi ista firma i uređaj i daljinac. Daljinac je relativno malih dimenzija i koristi dve AAA baterije. Na sebi ima pregršt dugmadi. Sama dugmad su malo bolje izrade a veliki broj oznaka nije na njima već na telu daljinca što pozdravljam. Obično se mnoge oznake vremenom izbrišu od upotrebe kada su na dugmadima. Neću ih nabrajati ali ću reći da sam na osnovu njihovog broja u startu zaključio da uređaj ima dosta funkcija. I ima ih. Daljinac ma koliko ne delovao tako upečatljivo po izgledu radi dobro. Svako dugme je precizno i uređaj prima komandu bez potrebe nekog naročitog pritiska. Kod mene je radio lepo na udaljenosti od nekih 4 metra. Probao sam i pod većim uglovima i nije bilo problema.



Prvo paljenje nas vodi do "Dobrodošli" menija gde se postavlja region, jezik, rezolucija i odnos dijagonala prikaza. Posle početnog podešavanja idemo na menu. Menu je koncipiran kao red ikonica sa leve strane a ostatak je polje sa opcijama za svaku ikonicu. Prva stavka je Installation gde se može birati između manuelnog i auto biranja. Automatsko biranje je najčešća varijanta s tim što bi trebalo u startu izabrati da bira samo DVB-T kanale da se ne bi kasnije pojavile "rupe" kada se analogni signal ugasi. Na moje oduševljenje, uređaj je našao čak 22 kanala, od toga za neke nisam znao ni da postoje. Svi kanali su bili 90% i više po kvalitetu i jačini. Kod analognog signala sam imao upola manje kanala i mnogi su bili prepuni "snega". Ova podešavanja su osnovna za gledanje programa i nakon toga uređaj je spreman za upotrebu. Svi kanali su imali odličan prikaz, bez kašnjenja, artefakta i bilo čega sličnog. Kašnjenje između prebacivanja programa je sekund-dva i za moj ukus mnogo. Tjuner na televizoru je menjao kanale skoro trenutno. Verujem da je ipak u pitanju stvar navike. Kanali su poređani onako kako ih uređaj skenira i neki će biti duplirani. U opcijama se može složiti lista po želji, kanali se mogu brisati i preimenovati.

Šta od opcija mališan nudi?
  • Prvo Elektronic Program Guide (EPG) iliti elektronski vodič kroz programe. Pritiskom na EPG dugme ulazi se u EPG menu gde se dobijaju informacije o rasporedu emisija, kratkom opisu i sl. Tu su opcije za postavljanje alarma za neku emisiju, zatim time-line...
  • Teletekst se podrazumeva.
  • Prevod tamo gde je to moguće, recimo sa nekog video fajla preko USB-a. Prevod filma u okviru kanala preko antene se podrazumeva.
  • Zatim FAV opcija u Listi Kanala, gde se određeni kanal postavlja u favorite radi lakšeg pozivanja. U istoj listi postoji svojevrsan menadžment gde se neki kanali mogu zaključati, ali i preimenovati i obrisati kako sam već rekao.
  • Isto kao i za listu video kanala tu je deo za upravljanje radio kanalima, s tim što u preview polju neće biti trenutni program već samo naziv radio stanice.
  • Što se prikaza tiče uređaj podržava rezolucije: 480i/480p/576i/576p/720p@50HZ/720p@60HZ/1080i@50HZ/1080i@60HZ/1080p@50HZ/1080p@60HZ. Format slike u odnosima: Auto/4:3PS/4:3LB/16:9. Zatim izbor izlaza (out) slike: SCART CVBS+HDMI/SCART RGB. Digitalni audio izlaz: LPCM izlaz/BS izlaz.
  • Tajmer se pored opcije za snimanje programa i obaveštenja o nekoj emisiji može koristiti i za buđenje.
  • Tu je opcija roditeljskog zaključavanja sa upotrebom šifre.
  • Moguće je podesiti parametre OSD (on screen display) i to transparentnost i time out.
  • Jedna od zanimljivijih opcija je slika u slici. Opciju prvo treba uključiti u podešavanjima. Moguće je birati između 4+1 i 3x3 varijante.
  • Da dodam još i mogućnost stavljanja antene pod napon od 5v, zatim odabir prikaza kodiranih kanala, automatsko isključivanje... pa čak i dve igre.

Sa prednje strane sam rekao da ima USB ulaz. Moguće je A115 povezati sa USB memorijom ili eksternim hard diskom. Uređaj je u stanju da reprodukuje muziku, slike i video. Probao sam samo mp3 i zvuk je ok, onoliko dobar koliko je tv u stanju da pusti a po specifikaciji treba da pusti još i FLAC, OGG, WMA, AAC, AC3, AC3+. Slike sam pustio u .jpg i .png formatu u one su ok. Video fajlovi koje pušta su MPEG4 AVC/H.264, MKV, MPEG2, M2TS, MP4, TS, VOB, DivX, MOV, AVI. Ali ne i wmv, čak ga uopšte i ne vidi. Titlove prikazuje SAMO ako im je naziv identičan kao i sam video. Snimanje je moguće jednim pritiskom na dugme ili preko tajmera. USB memoriju ili eksterni hdd je moguće formatirati u FAT i NTFS.

Horizons je moguće nadograditi (update) putem OTA i preko USB-a. Nisam siguran da će proizvođač ikad pustiti update preko antene a nisam isto tako siguran da će proizvođač pustiti isti i za preuzimanje. Zašto tako mislim? Na uređaju, kutiji, uputstvu ili bilo gde ne postoji nijedna informacija o proizvođaču dok sa donje strane piše da je napravljen u PRC-u. Pa naravno da je "Kinez" i da je iz jedne velike kutije kod nas prepakovan u zasebne kutije. Ali nigde ni jedan link ka firmi koja ga je proizvela.



Kada se podvuče neka crta, ovaj uređaj nudi zaista mnogo. Objektivnih mana nema, osim tmurne budućnosti nadogradnje. Opet, nije u pitanju Android uređaj pa da mu neka nadogradnja uopšte treba. Daljinac od tv-a može komotno u penziju pošto će se koristiti samo za paljenje. Za pojačavanje zvuka ne treba, A115 ima i mogućnost pojačavanja zvuka. Još kada bi u etru bilo programa vrednih našeg vremena...
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
zika (6.3.2015), ZoNi (26.2.2015)