Prikaz jedne poruke
Stara 11.8.2021, 12:32   #51
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Meni bas nisu najjasnije te price o rezolucijama i tome da su vam potrebne ove nove grafike za 2k rezolucije.Jel to pricamo o rtx-u ili...?

Ja sa svojom 1660ti igram skorooo sve u 2k u full detaljima od 40 do 60 frejmova.Izuzetak su recimo RDR2, CP i igre koje su generalno lose optimizovane.Days Gone, recimo, mi je radio iznad 50 frejmova sa dropom tu i tamo, ali nikako da smeta uzitku.Horizon isto.Death Stranding maltene zakucan na 60 u istoj rezoluciji sa svim detaljima koje kartica moze da isprati.Sekiro, DS, a nadam se i Elden Ring kada izadje, u 2k bez ikakvog razmisljanja da spustam na full HD.Malo sam zakasnio sa A Plague Tale, sad je igram i u 2k u full-u gde god moze, retko kada pada ispod 50 frejmova. Imam problem sa televizorom koji ima normalno 4k na 60Hz, a 2k na 30Hz pa moram da pravim custom rezoluciji preko graficke za 2k na 60Hz i u pojednim igrama mi prosto pukne slika i ode u neku CGA paletu, pa moram da odem na desktop i vratim se pa se vrate boje.Mislim znam da ne bi trebalo to da radim, ali sta cu... to svakako nema veze sa grafikom i sta moze da izvuce.Drugar ima slicnu konfiguraciju s tim sto on ima 1080ti i tek tu nema sta da se prica o 2k igranju.Ono sto moja izvlaci u 2k, njegova to, u vecini slucajeva radi u 4k.Iako bih vrlo rado pazario neku bar 3060ti, meni trenutno, a nadam se i bar jos neko vreme, treba samo neki dobar HDR TV...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke