Prikaz jedne poruke
Stara 19.1.2006, 13:38   #4
M@rin
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 102
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku M@rin Slanje poruke preko MSN-a korisniku M@rin Slanje poruke preko Skypea korisniku M@rin
Exclamation Re: Konkretno pitanje...2 comp-a wireless

Ajde ja cu da pomognem buducim kolegama wireless-ovima
a) 802.11b je sasvim dovoljan za mrezno igranje, tih 11 mbps se svodi na 300-400KB/s (mi smo postizali i 500KB/s) svo je vise nego dovoljno za igranje (CS, WC.. i ostalo)
b) Za 150 m + opticku vidljivost ce najverovatnije biti bovoljne male omnice od (2dbi) shto idu uz kartice, ali ja bih preporucio da napravite kantenu od neskafe ili biquad. ( kantenice ce vam odraditi posao odlicno)

c) Ovako 9-10m je na granici dozvoljene razdaljine kartice (kompa) od antene, ali posto kazesh da ste na 150m i da imate opticku vidljivost, mislim da to nece predstavljati problem, jer ce signali sigurno biti od 80%-95%!
Znaci, trebaju vam dve katrice 802.11b, koje sada vise nisu toliko skupe, bukvalno mozete da uzmete bilo koje dve iste, ja bih preporucio D-link 520DWL ( jer kada povezete AD-hoc dve takve od postize 22Mbps AirPlus- to sam proverio) - kartica nije skupa.
Od kablova vam treba [x] metara CF-200 (Netiks u Bregalnickoj) cf-200 RP-SMA muski na N- muski (jer je takav prikljucak na kanteni i biquadu).
Sto se tice podeshavanja, to je najmanja briga, barem u vasem slucaju. Postavite 10.1.1.0 255.255.255.0 (kod jednog) i 10.1.1.1 255.255.255.0 ( kod drugog) kartice postavite u ad-hoc) u pici...
Ako bude bilo nekih nejasnoca..slobodno pitaj, ili ovde ili na PM.
M@rin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke