Prikaz jedne poruke
Stara 11.3.2011, 15:25   #472
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Citat:
Kada bi nestali izdavaci, tada bi muziku skidao potpuno legalno (pogledaj kako to rade Radiohead, NIN, imas i domacih slucajeva). Inace, ne tuze sami autori ljude koji skidaju, vec udruzenja izdavaca (RIIA, MPAA itd.). Verujem da sami autori vecinom nemaju problema sa time sto neko koristi njihovo djelo besplatno.
Pa naravno da autori nemaju problem sa tim kada nisu oni platili snimanje u studiju, izradu matrica, štampanje omota i rezanje diskova, promociju, orkestar i sve ostalo što treba da bi se napravio jedan muzički album. Hebi ga, produciranje albuma košta i to ne mali iznos. Onaj ko je platio za to, hoće to i da naplati i da zaradi. Šta je u tome problem. Autori koji imaju novca mogu sami sebi da produciraju album, ali kod njih nećeš videti da nemaju problem sa tim što neko koristi njihovo delo besplatno.
Citat:
Kada bih znao da je autoru glavni motiv nastajanja nekoga djela novac (kao sto si rekao u predhodnom postu), on bi za mene prestao da postoji. Ne bih uopste hteo da cujem za njega, a tek da koristim njegovo djelo. Zasto mislis da ja ne bih pomogao autoru? Mislis da ja ne cijenim autora ako koristim njegovo djelo besplatno?
A jel ? Pa zašto onda koristiš računar, frižider, struju, grejanje, internet... i sve ostalo što si platio ili plaćaš ? Mislim, nije baš da proizvođači računarskh komponenti proizvode iste iz velike ljubavi prema elektronici, nego da bi zaradili na toj proizvodnji.
Marko_L je offline