Prikaz jedne poruke
Stara 3.4.2019, 14:26   #149
Zuti Bar
Starosedelac

Član od: 9.12.2010.
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 283 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: NieR: Automata

Tek jutros mi se posložiše sve kockice u glavi. Kao kada spremate težak ispit, nekada ništa nije jasno... Tek slijeganjem gradiva možete formirati pravu sliku o nečemu naizgled toliko komplikovanom.

Znam da su pojedini u pola prelaska odustali od igranja. Ali i ti ljudi, da ne kažem klinci, će sutra na stotine i stotine sati igrati Call of Duty (nebitno koji pošto su svi isti), Far Cry ili Fortnite. Nemamo svi isti senzibilitet. Meni je bitno da su igre koje igram koliko toliko svježe, originale i zanimljive na svoj način. Da imaju originalnu gejmplej strukturu (orginalni gameplay je nemoguća misija). Uvijek ću više cjeniti bar pokušaj da se gejmplej makar djelimično izmjeni (u opipljivo pozitivnom smislu) od bezobraznog šamaranja jednim te istim. Nier Automata jeste hack & slash jRPG. To je dobar opis. Ali autori su zasukali rukave i u gameplay matricu ubacili dosta novog sadržaja. Bullet Hell, 2D perspektivu po uzrou na Castlevania-u, pogled iz ptičije perspektive po uzoru na Titan Quest. Borba dva Engelsa je ovo:

Čak i omraženo hakovanje mi je prijalo. Možda zato što sam odrastao na Space Invaders-u. Da se ne ponavljam više sve to čini da igra traje duže i bude mnogo prijatnije iskustvo. Kako se Diablo prelazio po deset ili dvadeset puta kad je sve jedno megalomansko kliktanje mišem meni nikada neće biti jasno. Ali hajde izvucite me iz mraka. Nier Automata nije jednostavan "bijeli hljeb" koji brzo deblja (brzo smara) već više integralan, sačinjen od dosta različitih sjemenki. Kvalitetnih sjemenki, tj. različitih elemanta koje čine igre koje igram evo već skoro 30 godina. Da nisu kvalitetne ne bi izdržale test vremena. Ili bi ja prolupao ako već nisam. Dakle ne tvrdim da igra ne smara već da je ovo kvalitetan naslov koji ne bi trbeao da smara.

Slično je kod GTA. Možete da vozite automobile, motocikle, helikoptere, da se bijete, napucavate, izlazite, flertujete,... Tako da GTA ima čak i bolji gemplej. Ali priča i likovi su mnogo bolji u Atomati. Drastična razlika. GTAIV sam kompletno zaboravio. Samo znam da je glavni lik Niko Belić koji je navodno Srbin. Što sam mogao saznati i čitanjem Kuzmanovićevog opisa. A ipak sam prešao tu igru. Sa druge strane zbog Devole i Popole, Shadowlorda i njegovog replikanta ponoći ne mogu da spavam. Po čitavu noć visim na telefonu.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke