Prikaz jedne poruke
Stara 23.2.2021, 11:58   #9
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: VMware Workstation licenca

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke

...

Problem je u tome što je besplatni ESXi užasno ograničen i ne podržava neke od najbitnijih funkcionalnosti koje plaćena verzija ima.

Recimo pomenuti Veeam ne može uopšte da se koristi sa besplatnom ESXi verzijom još od 2009. zato što ne podržava Storage API (VADP).
Osim ako se umjesto servera koristi neki nabudženi desktop, pa da ne može lako da se instalira, ja bih ipak radije koristio besplatni esxi, jer ipak ima prilično bolje performanse od Workstation-a, stvarno mi djeluje previše virtuelnih mašina koje treba da poslužuje. Također, u principu, ne može da se desi da npr. neki windows update, petljanje po windowsu ili slična akcija da obori čitav server i sve virtuelne mašine na njemu.

Ne slažem se da je free esxi užasno ograničen. Osim što ne podržava API-je i što zbog toga nema dobrog bekap rješenja (možda odgovara Vembu ), apsolutno sva druga ograničenja besplatnog esxi-a se odnose samo na clustere - korištenje više esxi servera vezanih u jedno kruženje i koji zajedno izvršavaju virtuelne mašine, preuzimaju ih sa palog servera, itd.) Konkretno, free esxi ne može biti dio clustera. Pošto se namjerava koristiti samo jedan server, ta ostala ograničenja nisu faktor za razmatranje. Da, može biti i ograničenje što esxi nema integrisan grafički menadžment, nego mora browserom sa neke klijentske mašine.

Nego, malo mi je čudno to što klijent traži "import .vmx fajla). U principu, esxi može to da uradi - predhodno se iskopira (upload-uje) folder virtuelne mašine na diskove servera, desni klik na vmx -> register virtual machine. Meni zvuči da je elegantnije korištenje export i import virtuelne mašine u ova/ovf formatu.

Nego, postavlja se pitanje: šta izvršavaju te virtuelne mašine? U prevodu, može li klijent da podnese da mu u slučaju pada fizičke mašine padne dvadeset servisa? Meni tu ipak miriše na korištenje neke varijante cluster-a.
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke