Prikaz jedne poruke
Stara 4.9.2015, 10:33   #6
zexxxx
Član

Član od: 4.10.2011.
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Lenovo ili Tesla?

Zato sto trenutno imam jedan tablet prestigio koji je zapucao na boot screenu i nece dalje (ima postavljena tema). U servisu gde sam nosio sumljaju da je otisao ROM cip, a u ovlastenom prestigio servisu ne menjaju cipove nego samo komplet ploce, koje su skuplje od novog tableta.

Iz navedene situacije se vidi da korisnik nemoze sam nista da uradi, nego mora nositi svaki put u servis.
Ja sam pretrazio sve i svasta na internetu, kako da resim problem ali teorija na internetu i praksa nisu iste. Ja ne mogu da udjem u recovery mod pritiskom volume+ i power kako pise, a majstor je u servisu pokreno instalaciju novog ROM-a koja pukne svaki put kad predje polovinu instalacije, pa zbog toga sumlja na bio cip.
Jos nisam provalio kako je on pokrenuo instalaciju ROM-a kad tablet ne reaguej na volume+ i power, a kad se spoji na usb i stisne volume- i power prepoznaje ga racunar kao M3-CHIP za kojeg ne postoje drajveri.

Jos jedan razlog zasto odustajem od prestigia je taj, sto je moj drugar pre nekih godinu i po dana kupio prestigio tablet, nov izneo iz radnje. Tablet je koristio mesec dana i desilo se isto sto i meni, ugasio se i prilikom palenja zpucao na boot screenu. Drugar odneo na reklamaciju i odma ga je prodao kad mu je stigao sa reklamacije.

Burazer mi je radio u jednoj prodavnici mobilnih telefona i tableta, kaze da su u 90% slucajeva prestigio tableti bili slati na reklamaciju.

O tesli razmisljam zato sto mi je drugar rekao da su se za sada dobro pokazali i da nije imao ni jednu reklamaciju, dok ovi jeftiniji koji su obicno na akciji zavrsavaju na reklamaciji.

Tako da razmisljam o Lenovu, Tesli i mozda Asusu.

@doctor
Ne kupuje mi se nista bez garancije i ako garancija nije u Srbiji. U slucaju da se nesto desi mogu sesti i plakati. Takodje mi se ne kupuje nista ispod 7 inca jer izgleda kao tetris.
zexxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke