Prikaz jedne poruke
Stara 10.1.2007, 21:19   #17
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Padanje refresh rate-a (treptanje slike) na Philips 170S (TFT 17")!! HELP :(

Citat:
sasha vukelic kaže:
da se kladim... rekao bih da je do monitora... mislim, i sam kazes da ti slika treperi samo ponekad - mozda jednostavno nisi dovoljno dugo probavao kod sestre...?
a ne znam sto ne bi htjeli da zamjene monitor? pa kazes da tvoj stari monitor radi odlicno, a ovaj ne radi bas kako treba! hoces novi i gotova prica! zato sluzi garancija...

a, primjetio sam kod nas da, kad se kupuje nova roba, svi se ubise da nadju shto bolju garanciju, medjutim, kada treba iskoristiti tu garanciju, nikome se ne da ili se nesto boje i sl...

tvoje su pare - imas pravo da radis sta hoces!
Ali brate, monitor RADI! To me i ubija jer ne znam u cemu je prob! Znam da je kod mene ponekada trepereo sto mi je bio razlog da u pocetku sumnjam na njega, ali je i UVEK na 60Hz bilo blagog treperenja, na bilo kojoj rezoluciji. Kod sestre na svakoj rezoluciji i 60Hz uvek radi najnormalnije. Uostalom vec 7 dana kod nje radi najnormalnije, a kod mene nije uspevao ni 2 bez treperenja. Ja bih voleo da i kod nje pocne da treperi i da ga lepo nosim!
Ali nije tako. Kada bih ga odneo da trazim drugi samo bih cekao 2 meseca da mi ga vrate i da kazu da je sa njim sve OK... 3 god. je garancija, i ako pretposlednjeg dana budem siguran da je makar samo jedan pixel crkao- ici cu da trazim drugi!
Anyway- ako odnesem svoj komp kod sestre i on se opet tripuje... Da li onda u pitanju moze da bude samo moja graficka (ili mozda i ploca, napajanje i sl. dolazi u obzir)?
I da li je definitivno hardware... Da li bi mogao sevice pack 2 nesto da sredi? Neki Nvidia-in software mozda (mada ne znam koji)?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke