Prikaz jedne poruke
Stara 12.8.2009, 16:46   #6
holodoc
Deo inventara foruma

Član od: 5.12.2005.
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Zamena za MS Access razvojno okruženje - MySQL

Citat:
Jenkiduduldu kaže: Pregled poruke
Jedno pitanje za tebe Holodoc, kao coveka od iskustva u ovoj oblasti:
Koje bi razvojno okruzenje ti meni preporucio da krenem da upoznajem i da se ne pokajem?
Iskustvo je relativna stvar. Stara često brzo postaju neupotrebljiva a nova treba sticati da bi se ostalo u trci

Elem bilo bi krajnje nezahvalno da ja bilo kome preporučujem razvojna okruženja i šta će da radi i uči. Mogu samo da ti preporučim da se nikada ne ograničavaš na učenje samo jedne stvari jer tako ograničavaš samog sebe i dijapazon stvari koje bi jednog dana mogao da uradiš. Probaj i pokušaj da naučiš sve što ti padne šaka i pri tome se ne boj što ti detalji nisu jasni na samom početku. Uvek je tako. Počneš sa nedoumicama i problemimam a kada te stvari rešiš dobijaš na čistom iskustvu koje je nezamenjljivo i najbitnija stavka u celoj priči. Osim ako naravno ne želiš da se specijaliziraš u isključivo jednoj oblasti. To je druga priča ali na tržištu koje je ovako promenjljivo kao u poslednjih nekoliko godina zaista nije loše biti višestran i steći iskustvo na što je moguće većem broju polja.

Što se tiče baza podataka najbitnije ti je opet iskustvo. Veruj mi sada ti se čini da je kreirati jednu dobru bazu podataka lako ali videćeš kada počneš da stičeš malo praktičnog iskustva na tom polju da to uopšte nije tako! Zašto? Zato što ne postoji pogrešno kreirana baza podataka već samo dobro ili loše kreirana s obzirom na namenu. Moja preprouka ti je takođe da se skoncentrišeš na čist SQL i to kao posebnu oblast. Smatraj ga potpuno zasebnim jezikom koji ne bi bilo loše da dobro izučiš. Uči i nabavljaj literaturu samo od najboljih. Nemoj da se zadovoljavaš mediokritetom i užasnom domaćom literaturom koja forsira samo teoriju i nimalo praktičnog iskustva. Evo jednog dobrog izvora http://r937.com/ a ti se potrudi da pronađeš njegovu knjigu vezanu za SQL (ako budeš imao problema traži da ti dam dalje instrukcije oko nabavke). Čovek ima preko 40 godina iskustva sa bazama podataka i svaka njegova reč zlata vredi

Ok... Dosta za sada... Zaključak? Uči šta god budeš mogao da naučiš i stiči iskustvo koje je najvažnije u celoj priči.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
Jenkiduduldu (12.8.2009), PDarko (22.8.2009)