Prikaz jedne poruke
Stara 9.8.2009, 13:55   #3
Jenkiduduldu
Član

Član od: 9.4.2007.
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Question Re: Zamena za MS Access razvojno okruženje - MySQL

Citat:
Strog kaže: Pregled poruke
Koliko je meni poznato to sto ti trazis neces naci nigde osim u Accessu... Mozda tako nesto postoji i za druge baze, ali ja to do sada nisam video .

U sustini ce ti sa MySQL-om uvek trebati jos neki programski jezik pomocu koga ces raditi sa samom bazom ( ako mene pitas ovo je jedino ispravno ).

MySQL bazi mozes da pristupis preko bilo kog programskog jezika ( C++, C#, Delphi ( tj. Object Pascal ), Python, PHP itd. ), a na tebi je da odlucis shodno potrebama za neki od jezika.
Za kreiranje interfejsa i ostalih stvari neophodnih za rad sa korisnikom, na umu mi je bila Java, tacnije NetBeans razvojno okruzenje. Da li neko ima bolji predlog kada je rad sa Javom u pitanju i zasto?

Citat:
Cak ni mnogo mocnija od MySQL-a, ako ne i najmocnija open source baza PostgreSQL nema te mogucnosti koje ti trazis vec se za rad sa podacima mora programirati nezavistan deo od baze ( postoji mogucnost programiranja i u samoj bazi u vidu trigera, stored procedura itd., ali izrada korisnickog interfejsa je izostavljena iz svih ovih RDMBS-ova ).
Zar postoji jos neki OpenSource RDBMS koji je mocniji od MySQL-a?
Po cemu se PostgreSQL razlikuje od MySQL-a (koje su mu prednosti a koje mane)?

Da li je npr. MySQL Workbench dovoljan za rad sa MySQL bazom (tj. da li je on taj interfejs za programiranje procedura, trigger-a, relacija itd.), ili mozda postoji neki drugi softver koji ovo radi bolje?

Mozete li da preporucite neku literaturu koja nabolje ovo objasnjava (procedure, triggeri)?

Citat:
Eto... Nadam se da sam pomogao bar malo, a ako sam negde omasio molim nekoga da me ispravi .

Pozz!
Hvala na odogovoru.
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke