Prikaz jedne poruke
Stara 27.10.2016, 21:29   #13
drPlacebo
Novi član
 
Član od: 21.10.2016.
Poruke: 18
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nadogradnja ili kupovina nove konfiguracije?

Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
Nikako drugu, tj onog cooler master napajanja nikako ne smeš da se odreknes jer ono je najvažnije za stabilnost mašine za mnogo godina i može da ti služi 5+ godina...
Takođe taj nitro + model kartice jeste odličan, ali je MSI Gaming X model 470ice još bolji i tiši, pitaj pošto je i ona, ako kaže da je skuplja od nitro plus ne diraj ništa, ako kažu da je jeftinija uzmi nju. Jedino gde ti možeš da ustedis je na kućištu, ali pričamo o možda 20 do 25e a Black Widow je vrhunsko kućište koje i ja planiram za mašinu od 1000e i kusur tako da možeš da zamislis o kakvom se kvalitetu radi za bruka malo para.
Dakle prva konfiguracija definitivno, uz eventualnu moguću korekciju modela grafe, ali čisto kao upit. To ja kao da biras između Ferrarija i Lamborghinija (Kad se radi o kvalitetu brenda i hlađenja )


Kasnije kad budes imao para samo kupi SSD od 240gb ili veci za os i gde možeš da instaliras poneku igru koju trenutno igras, i imaš bombona komp za dosta vremena

Takođe, ne zaboravi da su ove nove grafe skroz digitalne, I da ako ces ovo da kacis na Vga monitor trebaće ti Vga adapter sa aktivnim konvertorom signala, tj ne može pasivan adapter to neće da radi. Dakle treba ti monitor sa HDMI ili display portom ili da znaš da ćeš morati da se bacis i na traženje tog adaptera, čisto da se ne frapiras i ne nerviras ako doneses nov komp kući kako to ne radi.....
Sent from my SM-N920T using Tapatalk
Hvala na savetima Uki!

Sad sam pitao ponuđača i grafička AMD Radeon RX470 MSI Gaming X 4GB GDDR5 je jeftinija od Nitro tako da ću se, po tvojoj preporuci, odlučiti za tu varijantu.

Kućište ostaje, naravno.

Samo se nadam da ta varijanta sa pretvaranjem digitalnog signala u analogni putem konvertora ne slabi previše sliku. Za monitor bih teško sada izdvojio kintu.
drPlacebo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke