Prikaz jedne poruke
Stara 8.4.2015, 9:29   #18
imandic
Član
 
Član od: 23.8.2014.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku imandic Slanje poruke preko Skypea korisniku imandic
Određen forumom Re: Domaca igra - Dollaring

Hvala Neutrino, ovo mi mnogo znači.

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Igračka scena na mobilnim pltaformama je već odavno definisala najuspešniji pravac a to su flashy casual igrice za stavljanje mozga na pašu. Ova tvoja igra deluje previše "cerebralno" i već na prvi pogled više liči na Excel spreadsheet nego na zabavnu igru.
Početna ideja za igru je proizašla iz igre AdVenture (LINK) koju sam probao istražujući ovaj tip igara i pored toga što je lepa ne pruža ništa drugo osim danonoćnog kliktanja (a vidiš ima 183 hiljade ocena i preko 1M downloada).


Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
1) Izbor boja ti je poprilično nesrećan. Nikada ne insistiraj na crnoj boji i tamnim tonovima. Gledaj da upotrebiš što više svetlih tonova (idealno smoke bela "#F5F5F5") sa što je moguće više komplementarih boja. Većina ekrana na mobilnim uređajima je danas dovoljno kvalitetna da verno reprodukuje psihološki efekat komplementarnih boja na krajnji utisak korisnika.
Ovo je veruj mi bar dvadeseta verzija što se tiče dizajna. Ja sam programer koji se slučajno zadesio u vodama dizajna i tu nekako plivam (nevezano od izrade igara, za hleb zarađujem izradom web prezentacija i web aplikacija). Sada kada je sam gameplay gotov probaću ponovo da se vratim na dizajn igre, možda će se izroditi nešto interesantno.

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
2) UI je previše komplikovan i ne dovodi do izražaja bitne stvari. Konkretan primer. Na početku igre proizvodi koji ne mogu da se prodaju (nisu još uvek otključani) zauzimaju skoro 8/9 ekrana iako ne služe bukvalno ničemu. Umesto prikazivanja svih proizvoda na ekranu trebalo je da implementiraš sidebar meni sa "Add product" funkcijom koja bi dodavala proizvode u recimo skrolujuću listu. Na taj način početnika ne bombarduješ nepotrebnim informacijama na početku i manje su šanse da je odmah zatvori.
Probao sam varijantu sa prikazom samo "biznisa" koji su trenutno dostupni i test igrači su se žalili da ne znaju šta ih čeka i ne mogu da planiraju sledeće korake a strategija je prilično važna, posebno na početku pa sam se odlučio da sve stavim na ekran. Prva varijanta igre je imala preko 20 biznisa koje je igrač skrolovao po ekranu ali je zamorno (a igra je dovoljno zamorna i bez toga). Mislim da onaj ko proba i skonta prva 2 biznisa neće imati problem da sagleda kompletnu sliku. Možda grešim, ipak sam ja programer

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
3) Gledaj da korisnika što manje odvodiš od glavnog ekrana. Ako treba da implementiraš dijalog za upgrade nemoj to da radiš tako što ćeš glavni ekran da zakloniš kompletno novim dijalogom. Implementiraj nekakav slide meni sa grupisanim opcijama za proizvode, menadžere i ilegalne aktivnosti.
Nisam siguran kako bi ovo uradio, posebno što je planirano da igra bude proširena sa još jednom mogućnošću: prodajom i kupovinom biznisa koji su na berzi. Ti kao dobar igrač prodaješ biznise koji ti više ne donose dovoljno novca, malo lošiji igrači ih kupuju. Nisam siguran kako da toliko informacija spakujem po side menijima. Razmisliću malo.

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
4) Najveći problem - sama ideja je čudna. Sa jedne strane igra odaje previše "cerebralan" utisak sa druge svodi se na fizikalisanje po ekranu. Ne znam koga bi ovakva ideja mogla da drži zauzetog.
Svedoci smo da čudne i "debilne" ideje mogu da donesu mnogo toga dobrog. Opet bi napomenuo da sam pre početka probao bar sličnih (mnogo jednostavnijih) igara gde se sve svodi na kliktanje bez upgrade-a, rizika i sličnog i video da te igre imaju solidnu bazu igrača.

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
5) Ako već hoćeš da igra bude kompetetivna pobrini se da već u samom startu nemaš ljude koji imaju nagruvanih deset milijardi na high score listi
Ljudi koje vidiš u score board-u su realni igrači. Ja imam nekoliio uređaja za testiranje, svi ostali su ljudi koji testiraju igru i bilo bi glupo da ih brišem ili da im resetujem score kad je realan.

Hvala puno na komentaru, pročitaću tvoj post još nekoliko puta, verujem da će mi nešto pametno pasti na pamet.
imandic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke