Prikaz jedne poruke
Stara 14.8.2010, 13:34   #149
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sa vremena na vreme pogledam po neki stari klasik koji ne bi trebalo propustiti, ako ni zbog čega drugog, onda kulture radi. Na pamet mi je palo da nikada nisam gledao:

My Fair Lady (1964)



Film je mjuzikl, nenapadno romantičan i ,za moj ukus, solidno komičan. Najviše mi se svideo način na koji film uspeva da zasmeje i održi veselo raspoloženje, to radi potpuno prirodno i bez trunke napora i bljutavih trikova (za razliku od mnogih današnjih dela). Glavni muški lik, Professor Henry Higgins, je odlično osmišljen lik sa vrlo zanimljivim opaskama i fenomenalnom komičnom pesmom "Why can't a woman be more like man?". Kada se na sve to doda neprevaziđeno šarmantna Audrey Hepburn, film od mene dobija jedno jako 9. Za ljibitelje retro filmova je must see.

Povučen atmosferom tog vremena, nastavio sam sa:

How to Steal a Million (1966)



Ovde je reč o klasičnoj romantičnoj komediji tog vremena, koju nosi harizmatični dvojac Peter O'Toole i Audrey Hepburn. Najači aduti filma su vedrina i lepršavost sa kojima su se tada filmovi snimali, kao i zdrava komedija. Opet, preporuka za ljubitelje retro filma.

Za kraj ovog retro mini maratona sam pogledao:

West Side Story (1961)



Reč je o drama mjuziklu. Ako bih hteo da pohvalim ovaj film, a on to sigurno zaslužuje, počeo bih od fenomenalne koreografije. Zaista je izvanredno gledati sukob uličnih bandi u vidu stilizovane plesne koreografije. Ništa manje kvalitetne nisu ni druge plesno-pevačke deonice, koje lagano odmotavaju priču iz dva različita ugla gledanja (Portorikanska i Američka ulična "banda"), ka odličnom i emotivno nabijenom kraju. U centru te priče se nalazi tipična zabranjena ljubav, ali daleko od toga da je ovo obična ljubavna priča. Ako ste ljubitelji mjuzikla i starih filmova ovo je još jedan must see klasik. Svaka preporuka.

P.S. Svi filmovi su odlično remasterizovani i dostupni u HD formatu.

Poslednja ispravka: Aibo (14.8.2010 u 13:43)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Iris (14.8.2010), jozvan_Kg (14.8.2010), pentraksil (14.8.2010)