Prikaz jedne poruke
Stara 9.6.2017, 15:18   #13
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Endless Space 2

Citat:
director kaže: Pregled poruke
pa ajde malo konkretnije. uporedite je sa stelarisom ? gledam na YT ali nekako mi nije baš najjasnije zašto je bolja od stealrisa.
Stellaris je mnogo sveobuhvatniji, bukvalno svaka sf perverzija ikada smišljena je ovde implementirana ili će u jednom trenutku to biti. Međutim, zbog toga je i prilično uopšten. Rase su toliko random generisane da ja posle nekog vremena jednostavno prestanem da pratim ko je ko i fokusiram se samo na prve susede. Takođe se desi da neki put ima dosta "praznog hoda" između početka dok se razvijaš i završnice.
Sa druge strane, ES2 ima mnogo unikatnije rase od kojih svaka ima neku originalnu osobinu i drugačiji način igranja i kolonizovanja planeta. Zbog svojih lidera, heroja i kvestova, igranje sa njima je po meni imerzivnije nego u Stellaris-u. Baci pogled ovde ako te interesuje: https://wiki.endless-space.com/factions.

Takođe, u ES2 mi se mnogo više sviđa kako je odrađen razvoj novih tehnologija nego u Stellaris-u, gde se tehnologije manje-više nasumično smenjuju. Tech tree je podeljen na Science, Military, Empire, i Economy.

Postoje razni politički sistemi (federacija, republika, diktatura...) i partije (vojna, industrijska, religijska, naučna) i u zavisnosti koja je na vlasti zavisi koje zakone ćete moći da donosite.

Stanovništvo ne voli ako ih pošaljete da kolonizuju pustaru ili vulkanske planete. Planete mogu da se teraformiraju ali iz nekoliko koraka(vulkanska planeta u pustinjsku, pustinjska u stepu, stepa u normalnu).

Postoje manje fakcije koje možete asimilirati ili osvojiti i koje donose određene bonuse.

I da pomenem one manje bitne tehnikalije (kako kome): igra izgleda prelepo, muzika je sjajna i priča za sebe, ima dosta animiranih scena (prilkom kolonizacije) i mnogo dobro oslikanih crteža.

Sličnosti sa Civilizacijom:

- i ovde postoje ekonomska, naučna, ekspanzionistička i vojna pobeda.
- granice sistema (koji mogu imati nekoliko planeta za kolonizovanje) se šire u zavisnosti od vašeg uticaja (khm, kulture), colony ship mu dođe kao settler, zatim su tu strategijski i luxury resursi od kojih su neki jako bitni za izgradnju pojedinih zgrada i jedinica.
- za heroje sam mislio da su poput Great Persons u civ-u, ali ispade da su ovde mnogo bitniji. Mogu da se leveluju i da služe kao vojni zapovednici ili guverneri sistema a mogu biti i političke vođe.


Ukratko, i Stellaris i ES2 nude drugačiju zabavu na istu temu. Probaj pa vidi kako ti leži ES2, treba mu još malo patch-ovanja ali to će se srediti vremenom. Meni nijedan nije posebno bolji ili gori, stoje mi instalirani jedan pored drugog i srećno koegzistiraju.

Jedino bih preporučio da obavezno pređeš tutorial ako se prvi put susrećeš sa ES-om jer UI zna da bude veoma konfuzan u početku.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke