Prikaz jedne poruke
Stara 9.2.2006, 2:26   #6
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Zene u forumu !? DA ili NE ?

Da li ih ima i koliko?

Pa, ima ih. Za sada znam za sebe, još jednog člana i Iris (koja je moderator na forumu). Pošto sam stalni član na forumu, to su jedine žene/devojke koje "viđam", a za ostale koje se prijave i ostave 1 ili 2 posta (npr. rešavanje nekog problema i slično), ne računam.
Tako da je odnos otprilike 300:3 -

Ne znam za ove koji su nisu glasali za žene na forumu... To je možda tipični muški sindrom praćen teorijom "žene se ne razumeju u tehniku,...". Priznajem da muškarci imaju neku "žicu" viška što se tiče tehnike, računara, elektronike... Ali to ne mora da znači da treba da podcenjuju "skromno žensko znanje"... Doduše, u današnje vreme je glupo klasifikovati i odvajati žene od muškaraca što se tiče računara. Još malo pa će i svaka baba znati Word i Exel (kad smo već kod toga, jutros me pita baba - iz komšiluka - jesam li "čula za najnovije viruse koji su napravili američki hakeri..." ). Računar je sada "olovka i papir". Tako da ne vidim neku posebnu svrhu raspravljanja o male/female statusu u svetu računara.
Jedino što mi smeta to je da obično momci misle da smo ko zna kakvi gabori... opet ona teorija: "ako zna nešto, onda ne liči ni na šta". Izgled nije bitan, "bitan je sadržaj" - kako kaže jedan moj prijatelj, ali ipak mislim da ne treba o izgledu ljudi pristupati sa te tačke gledišta...
I naravno, ne želim sebi da dopustim da stalno cimam nekoga kad mi zatreba reinstalacija windows-a, instalacija drajvera itd... To je isto kao kad bih stalno morala da idem u servis da mi pokažu kako se šalje poruka mobilnim telefonom.

[Imzadi] je offline