Prikaz jedne poruke
Stara 7.9.2018, 7:32   #2
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: SSD/HDD nedoumica

Čitajući tekstove i slušajući priče ljudi: danas ko SSD nema ćelava mu keva.

Računar koristim za amatersku, jednostavnu obradu videa, pravljenje sajtova, Net generalno (Youtube, društvene mreže itd.), poneku igru kad stignem, filmove.

Sve bez problema radi sa običnim hard diskom. Ne nedostaje mi da nešto radi i otvara brže. OK, obrada videa bi mogla biti bolja, ali tu je usko grlo broj jezgara procesora (četvorojezgarni, stariji i5).

Kršten SSD od 500 GB je oko 13.000 din.
250 GB za OS i programe je po meni danas sumanuto kupiti - u startu uzimaš disk koji je "na knap". Ako trenutno koristiš 250 GB sistemsku particiju i na njoj imaš komotno mesta, onda verovatno može, i ovaj pasus zanemari.

Upola cene 500 GB SSD-a dobija se 2 TB kršten HDD. Razlika u ceni po GB je gotovo desetostruka.

Pošto ti HDD crkava, ako možeš sebi priuštiti nov, kršten HDD PLUS dobar SSD, to je super. Ako ne, SSD je, da kažem "neneophodno" skup sport.

SSD ima smisla ako na računaru radiš stvari koje intenzivno koriste upis, čitanje, ili oba, a da rad samih tih operacija zavisi od tog upisa. Prepakivanje i dorada image fajlova instalacija na primer. To je jedini momenat kada mi je krenula suzica niz obraz, uz misli: "eh, bilo bi lepo da imam SSD, but we' poor..."

Tvoja i tuđa iskustva i mišljenja se mogu razlikovati, naravno.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke