tema: LCD tv?
Prikaz jedne poruke
Stara 7.5.2019, 11:59   #319
DukeofSerbia
Starosedelac

Član od: 21.11.2005.
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow Re: LCD tv?

Taj navedeni Hisense H65A6500 je na osnovu Bench testa sasvim u redu. Postoji jedan negativan komentar kupca koji je naveo da je dobio primerak sa popriličnim efektom prljavog
ekrana (DSE). To je glavni problem kod Direct LED poz. osvetljenja. Oni po pravilu (bar kad su VA paneli u pitanju) nemaju ili imaju manje problema sa LED probijanjem i/ili oblacima
kao modeli sa bočnim (edge) osvetljenjem, ali je zato DSE često puno više izražen. Poenta je da bočno i direktno LED poz. osvetljenje imaju svoje i prednosti i mane i samim time ni
jedno nije bolje od drugog. Opet se svodi na lutriju.

Sa koje bi daljine gledao televizor?

Ovo te pitam zato što je Samsungu UE55NU8002 cena skinuta na 99.990 din. Moju detaljnu poruku o ovom modelu, kao i celu temu o igračkim LCD VA TV modelima obavezno pročitaj.

Što se tiče 65“ ponude:
1) Samsung Electronics modela (NU7xxx serije) nema na stanju izuzev zakrivljenog NU7300 modela, a to je ogromno no no. 65“ NU8000 je daleko van tvog budžeta (160k) - to je ono
što sam otkucao kako je cena nenormalna: sa 100k za 55“ na 160k za 65“...
2) LG Electronics – em su IPS-olki paneli, em su lažni UHD (WRGB podpiksel struktura).
3) Panasonicovi modeli imaju S-IPS panele.
4) Kod TPVisiona (aka Philips) su mešani IPS-oliki i VA paneli, ali nema testova.
5) Sony ima S-IPS modele, a jedini 65" VA model je daleko van tvog budžeta (65XF9005).

Ako imaš neku ideju ili pitanje, pitaj, uz da mi odgovoriš za daljinu gledanja.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke