Prikaz jedne poruke
Stara 22.2.2019, 20:15   #9
DukeofSerbia
Starosedelac

Član od: 21.11.2005.
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow iiyama u Srbiji

Prvo, hvala na informaciji za iiyama. Uopšte nisam primetio jer još nije ubačeno na eponuda i itsvetu ponuda. Naravno, i njihova sestrinska kompanija isto
ima u ponudi i očigledno jedini imaju u ponudi kao i ViewSonic (pretpostavljam da su uvoznici).

To su odlične vesti, koliko me sećanje služi, iiyamini monitori se nikada nisu ni uvozili u Srbiju. Tri modela za početak je slabo, po meni su modeli promašaj
plus lol @cena.

Zašto je uvezen ProLite X2474HS (S-MVA), a ne odlična ProLite XB2483HSU serija (AMVA+), je pravo pitanje .

Pogrešno su naveli da iiyama G-Master G2530HSU-B1 Black Hawk ima VA panel , a u stvari ima TN. Model je završio na mojoj internoj listi preporučenih
modela u kategoriji AdaptiveSync igrački modeli na 75 Hz.

Drugo, AOC G2790PX je završio na listi preporučenih modela u kategoriji 27“ 1080p 144 Hz. Međutim, otkucao sam jasno da su ViewSonic XG2401 i 2
najbolji TN modeli na 144 Hz bez obzira na rezoluciju, dijagonalu i da li imaju ili ne AdaptiveSync. TN modeli na 240 Hz su skroz nešto drugo, ali na 144 Hz su
kraljevi tako da...

Treće, potpuno je jasno iz mojih poruka da je za mene VA najbolji panel, ali to je zbog mojih potreba – puno gledam video (satelitska TV, filmovi, serije, anime
i tako to) plus igram dosta igre koje su mračne i tamne ili imaju velike razlike u kontrastu. To ne znači da ću automatski svakome preporučiti VA – svako treba da
kupi prema svojim potrebama/nameni.

Kada ti dođe monitor, javi na forumu, pa da ti otkucam podešavanja i da se namesti G-Sync Compatible mod. Ako ne dobiješ DisplayPort kabl, moraćeš ga kupiti.
Trebao bi dobiti i DisplayPort i USB 3.0 kablove, ali opet može biti i do tržišta da postoje razlike.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
Nesa.1 (25.2.2019)