Prikaz jedne poruke
Stara 27.1.2019, 13:42   #2
DukeofSerbia
Starosedelac

Član od: 21.11.2005.
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Arrow Lg 50uk6470

Pozdrav.

Čak i da nisi naveo, a jesi , LG 50UK6470 je trenutno najbolji budžetski 49-50“ UHD model. Profesionalno je testiran ovog meseca tako da…

Taj model ima S-MVA panel sa natprosečno visokim kontrastom (~4.520:1). Ima Direct WLED poz. osvetljenje koje baš nije najjače (izmereno
227 cd/m2). Najbolje kalibrisan mod je Cinema (na srpskom meniju Bioskop). Balans bele je malo hladniji (7.000k). Boje i siva su jako dobro do
odlično kalibrisani, a gama je skoro perfektna (2,17). sRGB pokrivenost boja je ~105% što je dodatni plus (crvena i zelena su malo zasićenije).

Input lag je izuzetno nizak u UHD Game modu (samo 11 ms) i nizak u 1080p Game modu (17,5 ms) – ovo sam naveo ako bi se koristila konzola
i/ili PC za igranje.

„HDR“ mod je katastrofalan kao i kod skoro svih budžetskih UHD modela i to ne treba ni pokušavati koristiti.

WebOS je odličan koliko znam. I takođe model čita skoro manje-više sve audio-video formate/fajlove sa USB uređaja uključujući i DTS audio.

Pošto model ima VA panel, TV je za gledanje u mraku, ni slučajno pod direktnim veštačkim svetlom. Najbolje je da se kupi (ili ako se ima) stona
lampa i LED sijalica od 6500k (kod nas ima Lumax) i onda stavi iza televizora. Alternativa su LED trake, ali opet, mora da su 6500k pošto je D65
standard. Više o tome u mojoj poruci ovde. Kada se stavi 6500k LED lampa iza televizora, stvori se iluzija kontrasta (kontrast i dubina crne se
približe OLED-u).

Ako nešto nije jasno ili imaš neko pitanje, pitaj .
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
muki85 (27.1.2019), yoshida (24.2.2019)