PDA

Prikaži potpunu verziju : Jel ima iko ideju za igru...

ElastoManiac
12.12.2005, 14:52
Programiram u C++ sa Win Api-em.
Hocu da napravim nekakvu igru, ali nemam ideja...

Andross
12.12.2005, 15:03
Pridruzi se mojoj kompaniji pa da radimo na RPG-u(ili necemu drugom):D
Tema(na ovom forumu)je Hell Entertaiment.

ElastoManiac
12.12.2005, 15:21
ahhh, nedaju mi se citat te cetri stranice...

ElastoManiac
12.12.2005, 15:25
ups, pomjeso sam sa
"Hajde da napravimo igru... zez :)"...

Andross
12.12.2005, 18:05
Nista za to;)

Nikola Cuk
12.12.2005, 22:52
Ja bih mozda imao jednu ideju.
Nije kretenski spektakularna ali ako te zanima javi se na
shvona@hotmail.com

imam mnogo ideja ali nazalost, ja jos uvek polako ovladavam VB6-icom
tako da nisam siguran koliko ti mogu pomoci na toj strani.

ElastoManiac
14.12.2005, 8:54
poslao sam ti mail...

Stevvan
17.12.2005, 22:20
Slusaj ovako:
Tema je malo uvredljiva za klempave ljude to jest cause:D glavni lik se zove Stevvan (primeti slicnost). Jednog dana ujednom izmisljenom svetu nestalo je sveto uvo (nemora bas da bude sveto ali ajde...).zaboravio sam reci da svaki caus ima svoju dobru i zlu stranu. Stevvanova zla strana to jest Zli stevo je ukrao to uvo zbog cega svi causi gube moc letenja (masu usima kada lete) a na dobrom Stevvi je da nadje i povrati uvo... I tako dalje i tako dalje...
Ja sam vec poceo da pravim ovu igru Preko programa koji se zove Game-maker (poseti sajt www.gamemaker.nl). Mislim da je radjen preko C++ ali nisam siguran. Poslo bi ti exemple ali ne znam kako:confused:

VojaM
17.12.2005, 22:51
Staviš na neki sajt pa staviš ovde link

Stevvan
17.12.2005, 23:16
koji na primer:confused:

zleetherius
17.12.2005, 23:19
Slusaj ovako:
Tema je malo uvredljiva za klempave ljude to jest cause:D glavni lik se zove Stevvan (primeti slicnost). Jednog dana ujednom izmisljenom svetu nestalo je sveto uvo (nemora bas da bude sveto ali ajde...).zaboravio sam reci da svaki caus ima svoju dobru i zlu stranu. Stevvanova zla strana to jest Zli stevo je ukrao to uvo zbog cega svi causi gube moc letenja (masu usima kada lete) a na dobrom Stevvi je da nadje i povrati uvo... I tako dalje i tako dalje...
Ja sam vec poceo da pravim ovu igru Preko programa koji se zove Game-maker (poseti sajt www.gamemaker.nl). Mislim da je radjen preko C++ ali nisam siguran. Poslo bi ti exemple ali ne znam kako:confused:

sveto uvo???????????????

Stevvan
17.12.2005, 23:43
skini ovo sto sam do sada uradio http://d.turboupload.com/d/216670/stevvan.exe.html

Marko_L
18.12.2005, 8:51
Ako je to što si postavio sve što si do sada uradio, onda izvini, ali nisi uradio ništa.Imaš jedan sprajt i 2 ekrana, na kojima nema ništa osim zidova i patosa.Nemaš početak, nemaš radnju, nemaš kraj, nemaš neprijatelje, nemaš prijatelje, nemaš ni jedan drugi objekat osim sopstvenog lika, nemaš cilj...

Patton
18.12.2005, 11:43
Pazi, mislim da je ovaj thread jos gluplji od onog mog "Hajde da napravimo igru...zez" :) Mada sam ja jasno rekao sta sam hteo da kazem tim mojim threadom i da nisam stvarno hteo da pravimo igru :) Elem... nije mi jasno kako nemas ideju za igru? Pricas kao neko ko nije nijednom seo za racunar i odigrao nesto. Nije sada da ti imas 10 igara iza sebe, pa da hoces da probas nesto novo, nesto originalno, pa se sada puno premisljas sta da napravis. Neces pogresiti ako pocnes da radis nesto sto vec postoji... tesko je danas napraviti nesto originalno, veruj mi. Uzmes lepo komodor emulator, pogledas 100 najboljih igrica i sigurno ce ti sinuti neka ideja. Moj predlog je da pravis nesto sto sadrzi neki prosti AI, a da postoji i multiplayer opcija.

I naravno... SRECNO !!! :D
Podrzavam u potpunosti mlade nade gamedev-a kod nas. :cool:

bejo
6.1.2006, 1:03
Hajde da napravimo kosarku...to bi bilo lako...posto NBA live nema konkurenciju a ocajan je mi cemo tu uleteti

hacker_aca
6.1.2006, 1:48
Moj predlog:

Da igra bude u stilu GTA serijala samo što se radnja dešava u SCG. Kao neki narkoman izlazi iz zatvora posle pet godina i sve se promenilo. On na početku radi neke sitne poslove, umlaćivanje nekih likova, ovo-ono, a posle prelazi na veće stvari (trgovina drogom, oružje, itd) i polako se penje na mafijašku lestvicu u SCG. Igra će imati više gradova (Beograd, Novi Sad, Niš, Podgorica, Nikšić, Budva...) Koji će biti verno prikazani. Onda npr. treba da ubije nekog poznatog političara (nećemo ih sada imenovati...) u Budvi dok je na letovanju, pa onda Nekog drugog na zimovanje na Kopaoniku i nešto tako. On na kraju (pošto pobije sve političare :mrgreensa ) Kandiduje se za predsjednika SCG i ubije svakoga ko mu predstavlja i najmanju pretnju. Kad pobedi na izborima (a normalno kad nema konkurenciju, svi pobijeni) on postaje predsednik SCG i naoružava čitavu vojsku i kreće u ratne pohode i osvaja čitav Balkan, a posle Evropu i na kraju čitavu planetu... Tu sledi kraj i onda posle nekih godinu-dve napraviš nastavak neki nastavak kako se obični smrtnici suprotstavljaju i javljaju se otpori, te je tu cilj da sve te otpore ugušiš u ponovo da odvladaš čitavom planetom. Pa onda sledeći nastavak......

3dM@niak
6.1.2006, 16:47
HAHHAAHAHAHHAHAHAHHA iskido sam se... :D :D :D Pogotvo kraj... kad ih sve pobije... odlicna ideja... samo ... ako je pokolj u zemlji, kako to da se organizuju izbori? ko je LUD da glasa? :D :D :D Extra ideja...

hacker_aca
7.1.2006, 1:06
HAHHAAHAHAHHAHAHAHHA iskido sam se... :D :D :D Pogotvo kraj... kad ih sve pobije... odlicna ideja... samo ... ako je pokolj u zemlji, kako to da se organizuju izbori? ko je LUD da glasa? :D :D :D Extra ideja...

Pa mislio sam da pokolje one koji vode druge stranke. Neće sada da pokolje čitav narod :icon_lol: . On samo natera narod da glasa za njega..... :mrgreensa

quick
10.1.2006, 23:12
onda pocni da ucis neki od 3D API-ja (DirectX ili OpenGL)
jer cim radis u C++ na pravom si putu
za razliku od ovih sa GameMaker-om i ostalim glupostima

Andross
11.1.2006, 20:54
onda pocni da ucis neki od 3D API-ja (DirectX ili OpenGL)
jer cim radis u C++ na pravom si putu
za razliku od ovih sa GameMaker-om i ostalim glupostima

Aj idi u temu igra i sramota skini farm war(koji je radjen preko gm-a).

quick
11.1.2006, 22:37
skinuo sam
i igra je simpaticna
sad kad ste stekli makar neko iskustvo sto se tice game developmenta najbolje je da pocnete da ucite c++
jer ces za 2-3 godine pozeleti da radis nesto komplikovanije (i sa 3. dimenzijom :))

sto se tice farm war-a
kao sto rekoh, simpaticno, samo stavi da prvi igrac puca na ALT ili neki drugi taster umjesto SHIFT-a, zbog stickyKeys-a (ono kad pritisnes nekoliko puta shift)