PDA

Prikaži potpunu verziju : Problematična ekstenzija

M1los
14.11.2006, 22:07
Moji prijatelji prave nešto u C++, i kad pokušaju da izvrše program, pojavi im se greška:

Error [2] : DEV_GL_EXTENSION not found

E, sad, pošto im nije jasno šta to znači, a previše su lijeni da se registruju na forum, ja izvučem deblji kraj...:D . Dakle, šta znači ta greška? Kako da se otkloni?

Nemesis
15.11.2006, 3:17
"GL" upucuje na OpenGl. :D

S obzirom da uglavnom koristim DX ne mogu ti pomoci, ali sacekaj nekog sa foruma koji ima vise iskustva sa OpenGl-om.

M1los
15.11.2006, 11:36
Dobro, hvala. Oni, kao prave neku igru, pa vjerovatno i ima neke veze sa OpenGL. Ko zna neka pomogne! Svakih par sati me gnjave "Aj' provjeri forum!". Kao da im je teško da se registruju...:n-cc2: :D

Nemesis
15.11.2006, 12:39
Sad već pričam napamet ali ovo deluje kao greška prilikom kompajliranja. Bilo bi lepo kada bi postavili kod. Ovako mogu da pogađam (zar neko zaista misli da postoje ljudi koji drže sve te errore u glavi? Zato postoji dokumentacija).

Nego, da li su oni uopšte include-ovali potrebne headere i linkovali biblioteke potrebne za rad u OpenGl-u? :confused:

M1los
15.11.2006, 13:49
^ Vjeruj mi, nemam pojma:confused: . Sve što su mi rekli je da prave neku igru (:rofl: ) i da im se pojavi ta greška. Pitaću ih za kôd.
P.S. Ja sam ovdje zapravo kurir. Molim Boga da u ovoj temi ne spadnem budala:D.

al0cunit
15.11.2006, 14:55
mozda je problem u linkeru ... hocu reci .. nisu dobri parametri .. da li su includovali lepo sve itd ..

priest (of_the_moon)
15.11.2006, 15:27
Mnogo je teško nabadati ovako "na slepo"... Koji se programski paket koristi? Na kom OS-u? Postavljanje problematičnog koda bi rešilo misteriju.

M1los
15.11.2006, 15:31
OK. Pokušaću od njih dobiti kôd.