PDA

Prikaži potpunu verziju : TAR.GZ KAKO?????

optimus_prime
13.11.2006, 18:24
Cao narode, posto mi je potreban VPNC klijent kako da ga instaliram na ubuntu, i kako mogu da instaliram tar.gz packet.

hvala

voodoo_
13.11.2006, 18:30
tar.gz nije instaler nego arhiva koju treba raspakovati. Možeš iz KDE file managera desni klik na arhivu pa extract, a može i iz komandne linije tar xvzf imefajla.tar.gz (to će ga otpakovati u tekući folder).
Da bi lakše pamtio komandni parametar naredbe tar, samo ga zapamti kao "eXtract, Verbose, gZip, File".

optimus_prime
13.11.2006, 21:33
tar.gz nije instaler nego arhiva koju treba raspakovati. Možeš iz KDE file managera desni klik na arhivu pa extract, a može i iz komandne linije tar xvzf imefajla.tar.gz (to će ga otpakovati u tekući folder).
Da bi lakše pamtio komandni parametar naredbe tar, samo ga zapamti kao "eXtract, Verbose, gZip, File".

Koristim Gnome nemam KDE(sad sam reko nesto glupo jer da), ajde probacu ovako pa ako ne ide onda cu da pitam ponovo.

optimus_prime
13.11.2006, 23:41

A sta mi treba da bih se povezao na internet pomocu VPN, st ami treba od pppop, kppp, pptp, ili sta vec od toga da bi samo ukucao IP adresu user name i pasword i da sam na internetu