PDA

Prikaži potpunu verziju : Obavestenje (FC6)

Vladimiros
24.10.2006, 21:31
Narode, danas, 24. Oktobra 2006. Pusten je u siru javnos njegovo visocanstvo Zod, ili mnogima poznatiji Fedora Core 6!
:tapsh: :tapsh: :tapsh: :tapsh: :tapsh: :tapsh: :tapsh: :tapsh: :tapsh: :tapsh:

FTP serveri su u haosu, tako da od njih nema nista, jedino torrent, mada je odnos Seed:Peer katastrofalan ~ 260 : 6000, i to je za sada, bice jos vise peer-ova kasnije...

Ko prvi nabavi neka javi da li da se cimamo i mi ostali sa download-om!

Covenant
24.10.2006, 21:52
Brate,u pravi si-totalni haos....
Zvanicna stranica Fedore je ceo dan nedostupna,a i wiki grca....
Verovatno ljudi upload-uju novi materijal i novu dokumentaciju:)
Jedva cekam da nabavim-po svemu sudeci jos jedno odlicno izdanje(utisci iz test3 to nagovestavaju):)

Vladimiros
24.10.2006, 22:02
Imam utisak da su istopili svi serveri na kojima se nalaze ISO-i...

Ama bas ni jedan ne funkcionise! :kreza:

Covenant
24.10.2006, 22:06
http://download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/core/6/i386/os/RELEASE-NOTES-en_US.html#id309022

Spisak novina je zaista cool:ciao:

voodoo_
24.10.2006, 22:35
Pratite ovaj mirror čim okače šesticu:
http://mirror.etf.bg.ac.yu/distributions/fedora/
Pošto odavde najbrže ide download.

Vladimiros
24.10.2006, 23:05
http://rpmfind.net/linux/fedora/core/6/

ovaj server radi i ima FC 6!!

Vladimiros
25.10.2006, 10:43
Ja stigoh do 24% :a_bleh:

Za nekih dan i po, dva skinucu celu Fedoru.

Moj Recept?

Koristite neki Download manager koji podrzava segmentirani download i vise servera(mirrora), nadjite sto vise mirror-a sa ISO-om Fedora(nemaju svi DVD iso, bedak) i kada krene download ici ce uvek sa najbrzih mirrora. Meni ide nekih 26 KB/s, sto je max za moj ADSL od 256/64. :qliranje:

Mr.Eco
26.10.2006, 18:12
Jel neko uspeo da skine da cujemo prve utiske

urke
26.10.2006, 19:05
POsle 1 dana i 23 sata skinuo sam tek 44,5% preko torrenta. Naravno, ovako sporo ide zbog ubogog SBB kabla koj ije krajcovan za p2p protokole, pa i torrent. Bagra. Al' ću se strpeti još dan/dva :/

Vladimiros
26.10.2006, 21:15
Ja sam na 90%, ali su se ovi FTP serveri koje sam koristio malo usporili.
Cim zavrsim javljam!(za 5h, ako mi ne prsne veza, 256/64 ADSL-Neobee)

:EDIT:

Ipak ce potrajati malo vise... :(

Vladimiros
27.10.2006, 11:56
Gotov download :)

E, prvi utisak, instalacija gotovo identicna FC5.

Brz sistem!

I ne redi mi acpi na laptop-u :eek: ! a radio je pod FC5... [gde je onaj smajli sto udara glavom od zid]

urke
27.10.2006, 13:50
A je l' ti učitan ACPI modul?

Mr.Eco
27.10.2006, 20:13
Nabavio sam FC6 i kada pokrenem instalaciju pocne neki anaconda instaler i boje su mi razmrljane i nista se nevidi isti problem sam imao i sa Ubuntom al posojala je opcija safe install ili kako se vec zove pomozite!!!

dragomix
27.10.2006, 22:37
Jel mi moze neko poslati tu Fedoru na kucnu adresu? Ja sam pre nedelju dana 4 dana skidao FC5:boodala: ali sta da se radi. Nemam vise flet nego megabajte pa nemogu da ga skinem.

Mr.Eco
28.10.2006, 10:50
moze neko da mi pomogne kako da instalira drajvere za graficku nvidia, graficki mod mi ne radi treba prvo da inmstaliram drajvere sada sam skonto da FC koristi Gnom pa neznam putanju u konzoli kako da dodjem do drajvera u KDE okruzenju znam da treba ovako

cd /
cd windows
cd E

i tako dalje al kada kucam u shelu cd windows ne nadje tu putanju pa bi zamolio nekoga da mi pomogne kako glasi tacno putanja da bi mogao koristiti graficki mod isto ovo mi se desio i sa Kubuntom izgleda da je probem u xorg i to od 7 serije nikad mi ne radi graficko okruzenje ako ne instaliram drajvere

Eni
30.10.2006, 3:23
35,7% torrent... treba mi još 24+h pa ću je dodati na spisak u temi "razmena distribucija"...

(torrent se koristi i za legalne stvari! :n_klanja: )

urke
30.10.2006, 7:44
@Mr.Eco: za NVIDIA drajvere pogledaj ovo uputstvo za instalaciju na FC5

http://www.stanton-finley.net/fedora_core_5_installation_notes.html

Samo zameni verzije (za FC umesto 5 stavi 6, a za verziju NVIDIA drajvera samo izaberi verziju kernela koju koristiš, ali da ne kukaš kako ne znaš šta i kako, evo ti direktan link za skidanje nvidia drajvera :)

http://rpm.livna.org/fedora/6/i386/kmod-nvidia-1.0.8776-1.2.6.18_1.2798.fc6.i686.rpm

@Eniaroyah: Vorovao ili ne, torrent se prvo koristio za razmenu OpenSource softvera, pa je tek kasnije počeo da se koristi i za nelegalne transfere :/

Covenant
5.11.2006, 2:03
Konacno sam nabavio Fedoru 6:)
Mogu da kazem da je skoro apsolutna perfekcija...
Nova clearlook tema izgleda sjajno,a vidim malo stilski naginje kao Ubuntu-u sto moze da bude samo plus...
Ja sam uradio upgrade sa 5 na 6 preko dvd-a i sve je proslo bez problema sem sto je trajalo skoro sat i kusur-sva setovanja su sacuvana,i svi paketi koji su bili instalirani iz core 5 unpredjeni u core 6 i sve radi kao podmazano
Manjih problema sam imao samo sa yum-om ali to sam skoro sve sredio...
Brzina i stabilnost su na nivou,neke manje greske i bug-ovi koji su bili prisutni u FC 5 su ispravljeni,odlicni yum i yumex su doradjeni i ubrzani,tako da mogu slobodno da kazem da su ostali distroi,a narocito Ubuntu dobili domaci zadatak:)

Vladimiros
8.11.2006, 3:07
Evo i ja sam uspeo da namestim Fedoru kako treba. Anaconda je instalirala pogresan kernel, i586 umesto i686...

Sada mi radi obaranje takta na procesoru i acpi.

Livna je vec odradila multimedijalne codec-e, tako da sam i tad deo odradio i sve extra funkcionise. Jos samo fglrx i Intel wireless pro 3945 da nateram da radi i sve je savrseno!