PDA

Prikaži potpunu verziju : KNJIGE su osnova znanja

GOKSIMASTER
20.10.2006, 1:25
E pa ovako primecujem da se na ovom forumu prica samo o tutorijalima ali da li vi zaboravljate ili zanemarujete sve knjige koje postoje ili ih jednostavno nemozete kupiti.

Pre bih rekao da je ovo drugo jer sam i ja imao istih problema.:(

Nase trziste je doista ****no i takvo je kakvo je, stoga ako neko zna neku knjizaru gde se mogu naci knjige iz inostranstva ili ima neke druge resurse znanja neka se javi.

Ajde da diskutujemo o ovoj temi i da razmenimo iskustva.

Licno ono sto ja znam i sto sam vec rekao je da Hrvatska ima jako dobro trziste i da ima sve knjige koje se mogu naci na internetu, Za Bosnu i Hercegovinu nisam tacno siguran ali oni bi trebali da imaj isto sto i mi kao i Crna Gora, A takodje znam da Rumunija nema apsolutno nista.

Ja trenutno skidam u pdf-u Digital lighting and rendering by Jeremy Brin
koliko sam shvati knjiga nije odredjena programom nego jednostavno pricao o tehnikama i jako je dobra tako da ako je neko zainteresovan mogu da mu posaljem (nekako:D ) velicina je 261 mb

M.Silenus
20.10.2006, 9:31
Čudi me da nisi primetio FlazX (http://www.flazx.com/category52.php), s obzirom da ga ima svuda na forumu, kao i da modovi/admini nisu sankcionisali poruke koje sadrže linkove ka sajtovima sa, očigledno piratskim sadržajem (?!).

Jer čisto sumnjam da bi neko pametan prodavao 3d Studio Max bibliju po pozamašnoj ceni i pri tom dozvolio da knjiga bude besplatno dostupna na net-u.

Svejedno, na dotičnom sajtu imaš gomilu knjiga, pa uživaj...

GOKSIMASTER
20.10.2006, 10:00
A zasto bi pdf knjige bile piratske otkud znate da nisam platio kreditnom da je skinem i da je zasticena tako da se ne moze kopirati nigde sem po hard disku

Lucic Nemanja
20.10.2006, 10:02
Ja sam kupio knjigu 3ds max 5 osnove u Knez Mihailovoj.Znas sigurno za onu veliku knjizaru.U blizini nje imas knjizaru koja se nalazi u podzemlju.Tu sam ja kupio moju knjigu.Napisao ju je neki Ted Boardman (Boardman:rofl: prevedite).Knjiga je super!!

GOKSIMASTER
20.10.2006, 10:08
PA ima vise knjizara u Knezu Plato itd. Ali ono sto sam ja video su iste knjige kao i pre 3 godine.:confused:

M.Silenus
20.10.2006, 10:12
A zasto bi pdf knjige bile piratske otkud znate da nisam platio kreditnom da je skinem i da je zasticena tako da se ne moze kopirati nigde sem po hard disku

Hej, nemam pojma o čemu se ovde radi, jer sam skinuo neke knjige i nisam morao ništa da plaćam... što je čudno. Ovo me naravno nije sprečilo da skidam;)

Slična je situacija sa abandonware igrama...

Ma šta se i ja žalim...

GOKSIMASTER
20.10.2006, 10:19
MA sve je to super ali moderatori i drugi osnivaci sajta su nesto nadrkani na :paranoia: pirate zbog nekog glupog zakona i to je ovde zabranjena tema.

No da se vratimo temi pisite koje knjige imate i kako vam se cine

bobi
20.10.2006, 12:28
Imam 3D studio max bibliju 3, koju i danas sa zadovoljstvom koristim.
Takodje imam neku manju knjigu za 3D max 6 Teda Boardmana (covek ima najduzu bradu koju sam video u zivotu :) ), koja mi se uopste ne svidja.
Ne kazem da nisam sto-sta naucio u njoj, ali lekcije su (bar meni) poprilicno nejasne, a krajnji (njegov) rezultat je jadan.
Pazite, knjiga je za sesticu, koja je izmedju ostalog, postala revolucionarna zbog implementiranja Mental Ray-a, a autor o Mental Ray pomene samo u jednom izdvojenom odeljku, koji je kraci od ovoga sto sam do sada napisao.
Drugo, prevod je ocaj... po likovima koju su prevodili, renderovanje je rasterizacija, edit/mesh su mrezice koje se mogu uredjivati, edit/poly, poligoni koji se mogu uredjivati, kada treba da se ukuca ime objekata ne prevode, nego otvorite box u ukucajte ime house. :)

Imam takodje jedan PDF (kojeg planiram uskoro da odstampam) koji je fantastican i govori o osvetljenju u max-u. Sad, tu knjigu mogu da koriste i oni koji ne rade sa max-om, jer se autor prvanstveno fokusira na teoriju rasvete.
Mislim da se zove digital Lighning ili tako nesto, nisam sad kuci, pa ne mogu da vidim.

GOKSIMASTER
20.10.2006, 12:41
Cekaj zasto bi neko uopeste prevodio te sve te pojmove.

e pa to je verovatno knjiga koju sam rekao da skidam Digital lighting and rendering by Jeremy Brin

A da li neko ima neku knjigu iz inostranstva, ja imam neku
MAYA CHARACTER ANIMATION 2EDITION. kNJIGA JE JAKO DOBRO ZA MODELING A I ZA ANIMACIJU JEDINO STO SE NE MOZE RECI DA JE ZA POCETNIKE DOSTA JE TESKA.

Highlander
20.10.2006, 23:20
Ja imam "3D studio max 7, bez tajni" koju sam kupio u jednoj knjižari u Nišu. Nije loša, ali je mogla biti i bolja. Autori su se, pored uvoda o novim stvarima u sedmici, odlučili da program predstave putem tutorijala. Mada, u njima ima i dosta teorije o osvetljenju, teksturama i sličnom...
U elektronskom formatu imam nekoliko, ali nemam vremena da ih čitam.

bobi, gde štampaš tu e-knjigu, kući ili u nekoj štampariji(ili na poslu :) )?

markopaun
21.10.2006, 2:30
MA sve je to super ali moderatori i drugi osnivaci sajta su nesto nadrkani na :paranoia: pirate zbog nekog glupog zakona i to je ovde zabranjena tema.

No da se vratimo temi pisite koje knjige imate i kako vam se cine
PIRATERIJA RULZ:dzavo:

GOKSIMASTER
21.10.2006, 2:41
TOTALLY:dzavo: :dzavo: :dzavo:

Nicolas
21.10.2006, 4:23
Treba sacekati sajam knjiga, spustene su cene i dosta je veci izbor, a da ne pominjem da je sve na jednom mestu. Ja se zeznuo prosle godine i nisam poneo dovoljno kesa na sajam knjiga, imali su sve i svasta (bar neke sitnice koje meni i danas trebaju). A ovo po centru bgd-a je bruka, napucane cene, stara izdanja i mali izbor.

GOKSIMASTER
25.10.2006, 20:01
Kada ce ono bese biti izlozba knjiga

Dimo
25.10.2006, 20:32
Treba sacekati sajam knjiga, spustene su cene i dosta je veci izbor, a da ne pominjem da je sve na jednom mestu. Ja se zeznuo prosle godine i nisam poneo dovoljno kesa na sajam knjiga, imali su sve i svasta (bar neke sitnice koje meni i danas trebaju). A ovo po centru bgd-a je bruka, napucane cene, stara izdanja i mali izbor.
Kod vas je jos i odlicno,kako je u NK.Ovjde se mogu naci samo rijetke knjige,uglavnom orijentisane ka Windowsu za pocetnike(ovo ce dovijeka biti tema za hiljade knjiga...),Officeu za pocetnike,Corelu za pocetnike i ponekoj ozbiljnijoj knjizi od Delphiju i C++ :) Naravno,knjige su u krv skupe pored toga sto su tesko dostupne.U PG je situacija nesto bolja,na vise mjesta mogu da se nadju izdanja ove vrste i neznatno je jeftinije.Kad sam prosle godine bio u BG uzeo sam ovaj Highlanderov "3DMax 7,bez tajni",knjiga je zaista dobra i naucio sam mnogo toga,mada mi modelovanje i nije primarni izbor,isto je svakako bolje znati vise.Takodje sam uzeo i "Adobe Photoshop za pocetnike" (od Vesne Egic i Dejana Gambiroze) u jednoj knjizari u Knez Mihajlovoj za 800 dinara(10 evra).Iako sam vecinu toga znao i prevazisao,ipak sam odlucio da kupim jer nisam imao nijednu knjigu o Photoshopu.Stil pisanja je vrlo nejasan i poprilcno naporan za citanje pocetnicima kojima je ova knjiga i namjenjena,autori cesto preskacu korake tako da sam se vise puta nasao u cudu otkud ovo i kako ovo.Ipak,jeftina je,a naucio sam neke korisne stvarcice pa mi nije zao sto sam je uzeo.

@Goksimaster Trebalo bi da je u nekoliko narednih 4-5 dana,nasi profesori sjutra putuju za BG na sajam.

GOKSIMASTER
25.10.2006, 20:55
Uh izvini ali NK mi zvuci kao prava vuko****na

Dimo
26.10.2006, 11:29
Uh izvini ali NK mi zvuci kao prava vuko****na
Niksic je teritorijalno najveca opstina u bivsoj SRJ,veca i od Beograda,prema tome...Inace,nije da smo bas tako za*ebani,dosta smo se razvili poslednjih godina tako da smo sad posle PG najveci i najrazvijeniji grad u Crnoj Gori,a i najvazniji privredni i industrijski centar.

Otisli smo u off topic,necemo dalje,ovo sam samo napisao da ne bi ostao u krivom misljenju :)

Nicolas
27.10.2006, 4:40
Poceo je sajam pre par dana, nego ja nisam stigao da vidim sta ima, kazu da je posvecen Americkim izdavacima (ili ce to mozda biti sledece godine:confused: );)

-A nije mali grad, nisam odatle, ali bio sam vise puta tamo. Naprimer velicine KG-a je. Teritorijalno i veci ali tu su, potpuno je ravan, kao ploca, odnosno Novi Sad - to mi se mnogo svidja;) Ovo kod nas gore-dole:opanachke Ima bas lepu atmosfericu uvece, a i danju. Lepsi je od PG-a...

JovanK
27.10.2006, 4:51
Pa ne znam jeli ljepsi od PG.

oluja
27.10.2006, 9:51
Pa ne znam jeli ljepsi od PG.
:offtopic:

GOKSIMASTER
27.10.2006, 9:58
Alo geografi lepo kaze oluja :offtopic:

Nego da li je neko bio na sajmu i video sta ima od knjiga j idem sutra