PDA

Prikaži potpunu verziju : DivX na DVD

zoxvel
18.10.2006, 13:49
Da li je moguće na DVD medij narezati DivX filmove ali tako da se napravi i neki jednostavni DVD-meni a da se pri tom veličina .avi fajla ne poveća? Potreban softver? Postupak?

Eni
18.10.2006, 15:12
Ovo i mene interesuje. Nije problem narezati 5-6 xvid fajlova na DVD, ponekad i 7, ali kako uraditi meni za njihov izbor na kućnim uređajima. Inače bih to uradio iz nera za vcd, svcd ili dvd, ali ovako, za "data dvd".... :icon_scra

sasha vukelic
18.10.2006, 19:04
za nero-m je to lake sale (ides na make your own dvd video)
na obicni dvd5 moze stati 3 do 4 filma (zavisno od duzine), a na dvd9 duplo vise
takodje i meni odradi automatski

Eni
18.10.2006, 20:52
za nero-m je to lake sale (ides na make your own dvd video)
na obicni dvd5 moze stati 3 do 4 filma (zavisno od duzine), a na dvd9 duplo vise
takodje i meni odradi automatski

ma ne želim da od divx pravim dvd video, nego da ostanu divx fajlovi, a da imaju meni... ono prvo znam i bez tebe ;)

sasha vukelic
19.10.2006, 0:46
nisam siguran, ali mislim da je to nemoguce... nemojte me drzati za rijec...

Eni
19.10.2006, 4:08
nisam siguran, ali mislim da je to nemoguce... nemojte me drzati za rijec...

Ma i ja mislim da je nemoguće :boodala:
Ali eto... bilo bi dobro da može.... :icon_scra

sasha vukelic
19.10.2006, 13:45
cek malo zasto vama to treba? evo bio sam kod jednog cove (ima neki vivax, tako nesto) i kada ubacis dvd sa divx-ima (kao sto on stalno narezuje) na tv-u ti izbaci meni i izaberes (malo podsjeca na explorer) koji film hoces da gledas.

Eni
20.10.2006, 2:14
cek malo zasto vama to treba? evo bio sam kod jednog cove (ima neki vivax, tako nesto) i kada ubacis dvd sa divx-ima (kao sto on stalno narezuje) na tv-u ti izbaci meni i izaberes (malo podsjeca na explorer) koji film hoces da gledas.

E, al to nije to...
kod DVD menija ti mozes da ubacis neki video (reklamu?) i pre menija, imas potpunu moc kontrole, moze li se preskociti ili ne... stavis svoju pozadinu, animaciju... ma znas vec...

a ovamo kao explorer meni.... nije isto.. :cool:

Johnny
20.10.2006, 15:57
Mislim da DivX 6 podrzava neko spajanje vise filmova sa menijima, ali nisam nikad ni probao ni video to.

NenadN
20.10.2006, 17:21
Mislim da DivX 6 podrzava neko spajanje vise filmova sa menijima, ali nisam nikad ni probao ni video to.
Da DivX 6 ima neke mogucnosti, tj moguce je kopirati/napraviti, sve menije kao na DVD-u i vise od toga, samo sto je to nocna mora, a i za gledanje .divx fajlova ti je potreban player koji moze to da prepozna i pusti.